Poprzednia

ⓘ Rockville, Maryland. Rockville – miasto w stanie Maryland, w Stanach Zjednoczonych, siedziba administracyjna hrabstwa Montgomery. Nazwa miasta pochodzi od nazwy ..Rockville (Maryland)
                                     

ⓘ Rockville (Maryland)

Rockville – miasto w stanie Maryland, w Stanach Zjednoczonych, siedziba administracyjna hrabstwa Montgomery. Nazwa miasta pochodzi od nazwy pobliskiego potoku Rock Creek.

                                     

1. Historia

Współczesna historia Rockville sięga początków XVIII wieku. Osada zyskała na znaczeniu w 1776 roku w wyniku utworzenia hrabstwa Montgomery. Mimo że Rockville było małą osadą, to jej położenie w centrum nowego hrabstwa oraz przy głównych szlakach transportowych spowodowało, że osada została wybrana na jego siedzibę. W tym okresie osada składała się z zaledwie kilkunastu domostw, gospody, sądu oraz więzienia i była znana początkowo jako Montgomery Court House ", a następnie jako Williamsburg.

Miasto uzyskało oficjalnie swoją obecną nazwę w roku 1801 i pochodzi ona od nazwy pobliskiego potoku Rock Creek. Przez większość XIX wieku Rockville pozostawało niewielką osadą. Populacja wzrosła z ok. 200 w roku 1800 do ok. 400 w roku 1846. Przełomowe wydarzenie dla rozwoju miasta miało miejsce w roku 1873, gdy wybudowana została linia kolejowa łącząca miasto z Waszyngtonem. W roku 1900 Rockville liczyło 1110 mieszkańców i liczba ta wzrosła do 2047 w roku 1940. Prawdziwy rozwój miasta nastąpił jednak w okresie po II wojnie światowej.

Wraz ze wzrostem ludności miasta zmienił się także jego charakter. Z małej, rolniczej osady miasto zamieniło się w stosukowo kosmopolityczne miasto. Rząd federalny w Waszyngtonie jest największym pracodawcą dla mieszkańców Rockville, ale miasto jest również siedzibą znaczącego centrum badawczego i wielu znaczących przedsiębiorstw. W mieście znajduje się kilka zabytków wpisanych do narodowej listy miejsc o znaczeniu historycznym ang. National Register of Historic Places, między innymi stary kościół i cmentarz przy rzymskokatolickiej parafii Świętej Marii, gdzie pochowany jest między innymi znany pisarz amerykański Francis Scott Fitzgerald.

                                     

2. Demografia

Według szacunków amerykańskiego Biura Spisu Ludności ang. United States Census Bureau populacja Rockville w 2005 roku wynosiła 57 402. Według spisu ludności przeprowadzonego w roku 2000, 67.8% ludności Rockville jest rasy białej, 14.8% rasy azjatyckiej oraz 9.1% rasy czarnej.

Edukacja

Spośród ludności w wieku powyżej 25 lat, 89.1% ma ukończoną co najmniej szkołę średnią, a 52.9% populacji w tym wieku posiada dyplom uczelni wyższej. O międzynarodowym charakterze miasta świadczy fakt, że 31% mieszkańców Rockville urodziło się poza granicami Stanów Zjednoczonych i 36.9% mieszkańców używa w domu języka innego niż język angielski.

Ekonomia

Przeciętny dochód na rodzinę w roku 2000 wynosił 79 051 dolarów US, zaś dochód na głowę mieszkańca wynosił 30 518 dolarów US.

Użytkownicy również szukali:

Maryland, Rockville, Rockville Maryland, rockville (maryland), angielscy pisarze według wieku. rockville (maryland),

...

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie
Free and no ads
no need to download or install

Pino - logical board game which is based on tactics and strategy. In general this is a remix of chess, checkers and corners. The game develops imagination, concentration, teaches how to solve tasks, plan their own actions and of course to think logically. It does not matter how much pieces you have, the main thing is how they are placement!

online intellectual game →