Poprzednia

ⓘ Żarkowo – wieś sołecka w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie słupskim, w gminie Dębnica Kaszubska. W latach 1975–1998 miejscowość administracyj ..
Żarkowo
                                     

ⓘ Żarkowo

Żarkowo – wieś sołecka w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie słupskim, w gminie Dębnica Kaszubska. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa słupskiego.

                                     

1. Geografia

Położenie

Wieś położona jest w północno-zachodniej części województwa pomorskiego, w południowo-wschodniej powiatu słupskiego i północnej gminy Dębnica Kaszubska. Przez wieś przepływa rzeka Graniczna, będąca prawobrzeżnym dopływem Skotawy.

Wieś Żarkowo według regionalizacji fizycznogeograficznej Jerzego Kondrackiego leży na obszarze megaregionu Pozaalpejska Europa Środkowa, prowincji Nizina Środkowoeuropejska, podprowincji Pojezierza Południowobałtyckie, makroregionu Pojezierze Zachodniopomorskie, mezoregionu Wysoczyzna Polanowska.

Struktura powierzchni gruntów

Struktura powierzchni gruntów w obrębie sołectwa Żarkowo:

                                     

2. Administracja

Żarkowo należy administracyjnie do gminy Dębnica Kaszubska, w powiecie słupskim, w województwie pomorskim. Miejscowość stanowi samodzielne sołectwo. Samorząd Mieszkańców Wsi Sołectwa Żarkowo działa na podstawie następujących przepisów prawnych:

  • Załącznika do Uchwały Nr XV/107/2012 Rady Gminy Dębnica Kaszubska z dnia 29 lutego 2012 r.
  • Uchwały Nr XIII/64/2003 z dnia 30 października 2003 roku w sprawie uchwalenia Statutu Gminy Dębnica Kaszubska,
  • Ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym,

W wyborach do Rady Gminy Dębnica Kaszubska sołectwo Żarkowo należy do okręgu wyborczego nr 10, któremu przysługuje 1 mandat. Okręg ten współtworzą również sołectwa: Dobieszewo, Łabiszewo z miejscowościami Łabiszewo i Boguszyce i Podole Małe.

                                     

3. Demografia

Według danych Urzędu Gminy w Dębnicy Kaszubskiej na dzień 15 stycznia 2009 roku struktura wiekowa ludności w miejscowości Żarkowo przedstawiała się następująco:

                                     

4. Oświata

Edukację na poziomie przedszkolnym i podstawowym dzieci odbywają w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Gogolewie 5.5 km. Na etapie edukacji gimnazjalnej młodzież uczęszcza do Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Dębnicy Kaszubskiej 13 km. Edukację ponadgimnazjalną realizować można w Słupsku 25 km, gdzie zlokalizowane są wszelkie rodzaje szkół ponadgimnazjalnych. Osoby dorosłe, oprócz kształcenia ponadgimnazjalnego w Słupsku, mają możliwość nauki w Publicznym Uzupełniającym Liceum Ogólnokształcącym w Dębnicy Kaszubskiej.

Do 2003 roku uczniowie z Żarkowa odbywali edukację podstawową nie w Gogolewie, lecz w Dobieszewie 2 km. Dzieci uczęszczające do klas w przedziale 0 – 3 realizowały naukę w filii w Borzęcinie 8 km, potem kontynuowały ją w szkole w Dobieszewie w klasach 4 – 6. Placówkę zlikwidowano z powodu niewielkiej ilości uczniów i braku funduszy na zapewnienie jej funkcjonowania w gminnym budżecie.

Przed drugą wojną światową dzieci pobierały nauki w szkole w Podolu Małym. Jej otwarcie miało miejsce dnia 1 października 1932 roku.                                     

5. Zabytki i archeologia

Wykaz obiektów znajdujących się w Gminnej Ewidencji Zabytków:

  • Dworek szachulcowy z 1898 roku.

Wykaz stanowisk archeologicznych podlegających pod obszar wsi Żarkowo:

Użytkownicy również szukali:

żarków, żarkowo kuchenne rewolucje, żarkowo tłusty indyk, żerków, arkowo, rewolucje, kuchenne, indyk, tusty, arkowo kuchenne rewolucje, erkw, arkowo tusty indyk, arkw, żarkowo, oświata w słupsku. żarkowo,

...

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie

Żarkowo tłusty indyk.

ZR.272.24.2013Budowa sieci wodociągowej w m. Ż. Aktywne Centrum Zdrowia w Żarkach informuje, iż w Wigilię opiekę medyczną sprawuje poradnia w Myszkowie przy ul. Wolności 29, tel. 34 315 82 00. Żarków. Strona Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach. Nasze podejście do Klienta jest indywidualne, chętnie wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów i dostosowujemy się do ich potrzeb. Na każdym​.


Kombajny Żarkowo Ogłoszenia.

Turystyka Żarki portal poświęcony szeroko pojętej tematyce turystycznej na terenie Gminy Żarki oraz Jury Krakowsko Częstochowskiej. Prognoza MinuteCast R Żarkowo, Pomorskie, Polska AccuWeather. Działka o powierzchni 1600m2 usytuowana w miejscowości Żarkowo oddalonej 22 km od Słupska. Działka jest nieuzbrojona. Więcej informacji w biurze. Żarkowo noclegi, nocleg w Żarkowie Dębnica Kaszubska słupski. Przedsięwzięcie do wykonaniana rok 2019 1. Przebudowa drogi gminnej w m. Żarkowo rozdz. 60016, § 6050 11 000.00 2. Organizacja imprez sołeckich i. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Żarkach w. Sprawdź długoterminową prognozę pogody dla Żarkowo. Pogoda długoterminowa na 14 dni. Temperatura, opady, wiatr i jakość powietrza dla Żarkowo.


Atrakcje dla dużych i małych w Żarkach Bike Atelier MTB Maraton.

Pierwsze wzmianki o Żarkach pojawiają się w XIV wieku. Być może już wtedy były miastem, ale pewne informacje o tym fakcie mamy dopiero z wieku następnego. Juromania w Żarkach Dzień I: 19.09.2020 Juromania Ś. Stary Młyn, czyli interaktywne Muzeum Dawnych Rzemiosł. Zwiedzający poznają historię rzemiosł obecnych od wieków w Żarkach. Bilety Łabiszewo Żarkowo od 4.00 PLN Porównuj Ceny, Kupuj. Mapa Żarkowo, plan miasta, dzielnice, ulice w Żarkowie E turysta. Internetowa mapa miast i województw w całej Polsce. Szukasz planu miasta, ulicy, dzielnicy.

Muzeum Żarki młynarstwo w Żarkach Muzeum Dawnych Rzemiosł.

Żarkowo, TANIE noclegi, noclegi w CENTRUM. Baza noclegowa z Polski i zagranicy: kwatery, hotele, pensjonaty, noclegi. Porównaj oferty i zarezerwuj nocleg. 20 polecanych internistów w Żarkach Z. Szukasz noclegu w Żarkach? Wybierz pokoje, apartamenty, domki Bezpieczna rezerwacja Zrealizuj bon turystyczny!. Sołectwo Żarkowo Gmina Debnica Kaszubska. W związku z przebudową sieci wodociągowej w Żarkach, ul. Lenartowicza, w dniu 25.09.2017 r. poniedziałek w godz. od 8.00 do 16.00 mogą wystąpić.


Mapa Żarkowo plan miasta, Żarkowo na mapie.

Sprawdź aktualne oferty Internet Plus w miejscowosci Żarkowo. Gwarantujemy najlepsze ceny. Bezpłatne porównanie i zamówienie usług. Szybka i wygodna. Działka obręb 0021 ŻARKOWO gmina Dębnica. Kup Tani Bilet na PKS, Autobus, Bus, Pociąg, PKP, Kolej pomiędzy miastami Łabiszewo ⇄ Żarkowo. Porównuj Najniższe Ceny oraz Czasy Przejazdów. Kirkut w Żarkach Szlak Orlich Gniazd. Działka obręb 0021 ŻARKOWO, szczegółowe informacje o działce, identyfikator, granica, numer, wymiary, powierzchnia. Mapa działek Geoportal Dębnica.


Ośrodek Rewalidacyjno Wychowawczy w Żarkach Ośrodek.

Liceum, Technikum oraz Szkoła Policealna. Zapraszamy do Miasta i Gminy Żarki. Żarkowo wieś w gminie Dębnica Kaszubska pow. słupski, woj. pomorskie. Zobacz plan miasta, spis ulic, noclegi na mapie. Sala weselna w Remizie w Żarkach Megalo Catering. Zawiadomienie o wspólnym posiedzeniu komisji Rady Miejskiej w Żarkach. Zawiadamiam, że w dniu 30 listopada 2020 roku, o godzinie 9. w sali MGOK w. Przedszkole i Żłobek – w Żarkach Letnisku. Obręb ewidencyjny ŻARKOWO 221203 2.0021 granica administracyjna. Granice i numery ewidencyjne działek. Na Mapie GEOPORTAL. Numer obrębu​.


Parafia św. Stanisława BM w Żarkach.

Szkoła Podstawowa w Żarkach Wielkich Edukacja Gmina Trzebiel. Żarkowo i Okolice Płyty PLEXI Docinane Na Wymiar. Juromania 2020 w Żarkach odbędzie się w kilku miejscach. Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem oraz. Żarkowo, Noclegi w Żarkowie od 20 zł: kwatery, apartamenty. Budowę pensjonatu rozpoczęto w 1936 roku. Posiadłość miała być reprezentacyjną rezydencją hrabiny Stefanii Raczyńskiej, założycielki miasta – ogrodu Żarki.


Plus Internet Żarkowo Sprawdź ofertę w Twoim budynku.

Pogoda w Żarkowie dzisiaj, dokładna prognoza pogody dzisiaj dla miejscowości Żarkowo, Powiat słupski, Województwo pomorskie, Polska. DOM W ŻARKACH – Modernstudio – Pracownia architektury. Adres podmiotu. ul. Astronautów 3 32 593 Żarki NIP: 6282028721. REGON: 356556820. Województwo: Małopolskie Powiat: Powiat chrzanowski. Gmina: Libiąż.


Działka Na sprzedaż, Żarkowo, gmina Dębnica Kaszubska, 1 600 m2.

Otwarto multimedialne Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach. To niebywała atrakcja turystyczna Gminy Żarki. Stuletni młyn elektryczny. Przebudowa sieci wodociągowej w Żarkach, ul. Lenartowicza. Oficjalna strona parafii św. Stanisława BM w Żarkach Aktualne informacje parafialne. Działki dla obrębu 0021 ŻARKOWO gm. Dębnica Kaszubska. Dyrektor Samorządowego Przedszkola Publicznego w Żarkach Letnisku informuje, że zgodnie z opinią sanitarną nr NS HD 513 62 HW 20 Państwowego​. Jurajskie Apartamenty w Żarkach na Jurze Krakowsko. Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach, Żarki gmina. 930 osób lubi to 1 osoba mówi o tym 2 użytkowników tu było. Oficjalna strona Zespołu Szkół im.

Noclegi Żarki, nocleg w Żarkach → aktualne oferty.

Łebień. Żarkowo. Krzywań. Żochowo. Sąborze. Troszki. Starnice. Gogolewo. Warblewo. Łabiszewo. Borzęcino. Zagórzyca. Dobieszewo. Wieliszewo. Brzeziniec. Kod pocztowy Żarkowo jaki. Strona główna Zamówienia Publiczne Umowy 2013. ZR.272.24.2013Budowa sieci wodociągowej w m. Ż. DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki.


Noclegi w Żarkowie, Żarkowo: Kwatery, Pokoje – Tani Nocleg.

Szukasz najlepszego dla siebie internisty w Żarkach? Sprawdź opinie pacjentów, ceny, usługi i bezpłatnie umów się na wizytę!. Kategoria:Zabytki w Żarkach – pedia, wolna encyklopedia. Dom jednorodzinny DOM W ŻARKACH. Dom zlokalizowany jest w bezpośrednim otoczeniu lasu, co wyznaczyło jego formę, kształt oraz materiały użyte do.


Mapa Żarkowo, plan miasta Żarkowo, mapa Żarkowo.

Ośrodek Rewalidacyjno Wychowawczy dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Żarkach ORW w Żarkach. Mapa Żarkowo, plan miasta, dzielnice, ulice w Żarkowie E turysta. Nasze apartamenty znajdują się w Żarkach, czyli jednym z najbardziej malowniczych zakątków Polski, zlokalizowanym w samym sercu Jury. Żarkowo pogoda dziś – Pogoda w – prognoza pogody. Niestety w tej chwili nie mamy ofert w podanej lokalizacji: Żarkowo. Znaleźliśmy 1.560 podobnych ofert: Na sprzedaż domy pomorskie. Główne zdjęcie.


...
Free and no ads
no need to download or install

Pino - logical board game which is based on tactics and strategy. In general this is a remix of chess, checkers and corners. The game develops imagination, concentration, teaches how to solve tasks, plan their own actions and of course to think logically. It does not matter how much pieces you have, the main thing is how they are placement!

online intellectual game →