Poprzednia

ⓘ Dworzec autobusowy Okęcie” w Sanoku – nieistniejący dworzec służący komunikacji autobusowej w Sanoku. Był budowany od końca lat 70. Dworzec Miejskiej Komunikacj ..


Dworzec autobusowy Okęcie” w Sanoku
                                     

ⓘ Dworzec autobusowy "Okęcie” w Sanoku

Dworzec autobusowy "Okęcie” w Sanoku – nieistniejący dworzec służący komunikacji autobusowej w Sanoku.

Był budowany od końca lat 70. Dworzec Miejskiej Komunikacji Samochodowa w Sanoku został otwarty 21 lipca 1982 w ramach obchodów Narodowego Święta Odrodzenia Polski. Gospodarzem obiektu był Oddziału Gospodarki Komunalnej w Sanoku. Wartość inwestycji wyniosła 10 mln złotych.

Na przełomie XX/XXI w zajezdni dworca korzystały autobusy działające na kursach w podmiejskich okolicach Sanoka; w czerwcu 2000 zainstalowano na dworcu nowe wiaty przystankowe.

Dworzec umiejscowiony w centrum miasta, w dzielnicy Śródmieście, u zbiegu ul. Juliusza Słowackiego i ul. Ignacego Daszyńskiego od strony zachodniej. Od strony wschodniej dworzec otaczała skarpa, przylegająca do ulicy Jagiellońskiej pierwotnie ulica Karola Świerczewskiego.

Dworzec został zlikwidowany. Od 2013 trwały prace budowlane. W miejscu istnienia dworca, pod adresem ul. Jagiellońskiej 30 powstała Galeria Sanok.

Użytkownicy również szukali:

dworzec autobusowy "okęcie” w sanoku, transport w sanoku. dworzec autobusowy "okęcie” w sanoku, dworzec autobusowy „okęcie” w sanoku,

...

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie