Poprzednia

ⓘ Most Olchowiecki w Sanoku, niekiedy jako Olchowski – most drogowy przez rzekę San w Sanoku łączący główną część miasta z osiedlem Olchowce. Od 8 lutego 1974 rem ..Most Olchowiecki w Sanoku
                                     

ⓘ Most Olchowiecki w Sanoku

Most Olchowiecki w Sanoku, niekiedy jako Olchowski – most drogowy przez rzekę San w Sanoku łączący główną część miasta z osiedlem Olchowce.

Od 8 lutego 1974 remont, modernizację i wzmocnienie konstrukcji ponad 170-metrowego mostu wykonali żołnierze-saperzy garnizonu Rzeszów pod komendą ktp. Romana Olesińskiego w terminie 17 dni, dzięki czemu tonaż most wzrósł trzykrotnie ; koszt inwestycji wyniósł 250 tys. zł., uroczyste przekazanie do użytku odbyło się 25 lutego 1974.

Przez most przebiega droga krajowa nr 28.

Od 30 stycznia 2013 trwał remont nawierzchni drogowej mostu.

                                     

1. Most poprzedni

W przeszłości istniał most Olchowiecki położony nieco powyżej w górę rzeki San od obecnej położenia mostu. Jego budowę kierował inż. Henryk Stoy, a nadzorował inż. Kornel Heinrich. Pod koniec lutego 1934 kra na Sanie uszkodziła część drewnianego mostu na trasie Sanok-Olchowce uniemożliwiając komunikację. Przed 1939 w górę rzeki na jej lewym brzegu istniała przystań wioślarska, poświęcona 21 maja 1933 podczas uroczystości jubileuszu 25-lecia istnienia i działalności Związku Strzeleckiego na terenie Sanoka i ziemi sanockiej 1908–1933.

Użytkownicy również szukali:

most olchowiecki w sanoku, architektura w sanoku. most olchowiecki w sanoku,

...

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie