Poprzednia

ⓘ Kościół św. Mikołaja w Szczebrzeszynie. Kościół świętego Mikołaja – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Szczebrzeszyn diecezji zamojsko-lub ..Kościół św. Mikołaja w Szczebrzeszynie
                                     

ⓘ Kościół św. Mikołaja w Szczebrzeszynie

Kościół świętego Mikołaja – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Szczebrzeszyn diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Znajduje się na trasie Szlaku Renesansu Lubelskiego.

Obecnie istniejąca świątynia została wzniesiona w latach 1610-1620 przez dziekana kapituły zamojskiej, i jednocześnie proboszcza szczebrzeszyńskiego, księdza Mikołaja Kiślickiego, konsekrowana w 1620 roku przez biskupa Jerzego Zamoyskiego, około roku 1644 roku zniszczona przez pożar wywołany przez Tatarów. Po odbudowie ponownie konsekrowana w 1668 roku przez proboszcza, księdza Jana Unikowskiego, w 1754 roku ponownie spalona. Około połowy XIX wieku stan świątyni był już bardzo zły. Remonty główne zostały przeprowadzone podczas urzędowania proboszcza księdza Laskowskiego lata 1867-1871. Remont świątyni trwał aż do końca XIX wieku. Podczas tych prac częściowo zostały zatarte cechy stylu późnorenesansowego. Kościół został zamknięty przez okupacyjne władze niemieckie podczas II wojny światowej, na szczęście jednak uniknął dewastacji i tuż po wyzwoleniu miasta, w dniu 25 lipca 1944 roku, ostał ponownie otwarty dla wiernych. W latach 1945-1946 został wyremontowany dach, w 1964 roku świątynia została wymalowana, a w 1967 roku została wyremontowana strona zewnętrzna świątyni.

Jest to budowla murowana, wzniesiona z kamienia i cegły, składa się z trzech naw, reprezentuje styl renesansu lubelskiego, przy prezbiterium znajduje się zakrystia, pośrodku bocznych naw są umieszczone 2 kaplice renesansowe, wybudowane w tym samym czasie co kościół, przy elewacji frontowej znajduje się wieża mieszcząca kruchtę w przyziemiu, nad nawą znajduje się wieżyczka na sygnaturkę. Pomimo licznych remontów po zniszczeniach budowla zachowała swój pierwotny styl, chociaż nieznacznie zmienił się jej wygląd zewnętrzny po dobudowaniu dwóch kaplic i usypania skarp dla wzmocnienia murów.

Zewnętrzna ściana prezbiterium posiada niszę, w której umieszczona jest płyta kamienna, na niej widnieje kartusz herbowy Zamoyskich i akt erekcji świątyni przez biskupa Jerzego Zamoyskiego napisany po łacinie. W drewnianym ołtarzu głównym jest umieszczony obraz św. Mikołaja. Świątynia posiada cztery drewniane ołtarze boczne: w nawie lewej z obrazem św. Walentego, w nawie prawej – z obrazem Matki Bożej. Wszystkie ołtarze reprezentują styl renesansowy. Na sklepieniach w nawie głównej i w nawach bocznych dotrwała do dnia dzisiejszego sztukateria, pochodząca z czasów budowy świątyni 1620 rok, reprezentująca typ kalisko – lubelski, oraz bogato zdobione obramienia otworów okiennych i gzyms koronujący. Dekoracja stiukowa w nawie i prezbiterium jest podobna do dekoracji w katedrze Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu. W prezbiterium świątyni zostały zastosowane listwowe podziały sklepienia, natomiast w nawie głównej i bocznych jest zastosowana złożona dekoracja ornamentowa. Halowy korpus główny, plan wnętrza świątyni i szerokie, wielokątne absydy prezbiterium posiadają tradycyjne formy.

Wyposażenie świątyni pochodzi z kilku lat. Wspomniane wyżej najstarsze ołtarze w nawach bocznych zostały wykonane na początku XVII wieku i reprezentują styl wczesnobarokowy z bogatą dekoracją ornamentalną. Ambona, wykonana pod koniec XVIII wieku, posiada bardzo efektowny kształt i jest ozdobiona figurami aniołów podpierających baldachim. Częściowo dotrwało do dnia dzisiejszego bogate wyposażenie w stylu renesansowym i barokowym, oraz w ołtarzach kilka obrazów namalowanych przez Rafała Hadziewicza, dwa inne obrazy: Świętej Rodziny i Chrystusa nauczającego w świątyni, powstałe w I połowie XVII wieku, zostały zapewne namalowane przez artystę Jana Kasińskiego. Na chórze muzycznym są umieszczone organy o 12 głosach, wykonane w 1893 roku przez lwowską firmę Jana Śliwińskiego, naprawiane m.in. w 1956 roku.

Użytkownicy również szukali:

parafia św katarzyny w szczebrzeszynie, parafia św mikołaja w hrubieszowie ogłoszenia, parafia, Mikoaja, mikoaja, ogoszenia, Szczebrzeszynie, koci w mikoaja, katarzyny, szczebrzeszynie, koci, Koci, zwierzyniec, klemensw, hrubieszowie, parafia w katarzyny, parafia klemensw ogoszenia, parafia zwierzyniec, parafia szczebrzeszyn, szczebrzeszyn, parafia w katarzyny w szczebrzeszynie, Koci w Mikoaja w Szczebrzeszynie, parafia w mikoaja w szczebrzeszynie ogoszenia, parafia w mikoaja w hrubieszowie ogoszenia, kościół św. mikołaja w szczebrzeszynie,

...

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie

Parafia zwierzyniec.

Parafia Rzymskokatolicka św. Mikołaja w Szczebrzeszynie Posty. W tym roku uroczystość Acies, odbyła się w kościele św. Mikołaja w Szczebrzeszynie. Po wstępnych modlitwach legionowych, prowadzonych przez ks. Parafia św katarzyny w szczebrzeszynie. Szczebrzeszyn kościół św. Leonarda Lubelskie klimaty. Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Mikołaja w Szczebrzeszynie – Msza Święta celebrowana przez Księdza Biskupa​. Parafia klemensów ogłoszenia. Dziedzictwo kulturowe Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych. Serwis internetowy o Topólczy, Roztoczu i okolicy. Jeśli jeszcze nie widziałeś zobacz koniecznie stronę i dowiedz się, jakie sekrety kryje jeden z. Parafia św katarzyny. Kościół św. Mikołaja, Kościelna 1, Szczebrzeszyn 22 460 Zabytek. Parafia pw. Świętego Mikołaja Szczebrzeszyn. Dekanat: Szczebrzeszyn. ul. Wyzwolenia 1 22 460 Szczebrzeszyn. tel.:.


Kościół św mikołaja.

Kościół parafialny pw. św. Mikołaja, Szczebrzeszyn. Parafia Świętego Mikołaja w Szczebrzeszynie parafia należąca do dekanatu Szczebrzeszyn decyzi zamojsko lubaczowskiej. Została utworzona w 1398. Parafia szczebrzeszyn. POŻEGNALIŚMY ŚP. KS. PROF. CZESŁAWA BARTNIKA ‹ Parafia. Charakterystycznym elementem krajobrazu Szczebrzeszyńskiego Parku W XVII w. stanął na wzgórzu murowany kościół i klasztor, który do dziś jest siedzibą zakonu bernardynów. Kościół to: zespół kościelny i ruiny starego kościoła w Mokrymlipiu, kościół św. Mikołaja znajdują się na Szlaku Renesansu Lubelskiego.


Czerwona św. Mikołaja EDK 2020 Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Trasa EDK. Czerwona św. Mikołaja. Początek Szczebrzeszyn. Koniec Szczebrzeszyn. Długość trasy 41 km. Suma podejść 427 m. Data EDK. Szczebrzeszyn parafia św. Mikołaja brak kontaktu. Rodzaj: kościół Chronologia: 1610 1620 Forma ochrony: rejestr zabytków Adres: Zamojska, Szczebrzeszyn Lokalizacja: woj. lubelskie, pow. zamojski,. Konferencja naukowa Kościół i Ojczyzna Niepodległa stulecie. Parafia rzymskokatolicka św. Mikołaja Szczebrzeszyn Kościoły i organizacje kościelne dane kontaktowe, telefon, e mail, www Polskie Książki. Parafia Św. Mikołaja w Hrubieszowie. Parafia Rzymskokatolicka św. Mikołaja w Szczebrzeszynie, Szczebrzeszyn. 884 osoby lubią to. Parafia Rzymskokatolicka św. Mikołaja w Szczebrzeszynie. Parafia Rzymskokatolicka św. Mikołaja w Szczebrzeszynie. Największy fotograficzny przewodnik po Polsce. Nie wiesz czy warto się wybrać w dane miejsce? Zobacz zdjęcia i odkryj Polskę na nowo!.

Msze święte w Kościele św. Mikołaja Szczebrzeszyn parafia.

Od początku bieżącego roku bezskutecznie chcę się skontaktować z księżmi z parafii św. Mikołaja w Szczebrzeszynie. Korespondencja listowa. Kościół św. Mikołaja w Szczebrzeszynie. Outdoor decor, Outdoor. W dniu 28.07.2017 r. piątek Krzyż Wielkopiątkowy Jana Pawła II zawitał do parafii pw. św. Mikołaja w Szczebrzeszynie. Do parafii należą. Parafia Rzymskokatolicka św Mikołaja w Szczebrzeszynie. Kościół został ufundowany przez ks. Mikołaja Kiślickiego, pierwszego dziekana i proboszcza szczebrzeszyńskiego. Zbudowana w latach 1610 – 1620 w stylu.


Mapa Kościół Św. Mikołaja w Szczebrzeszynie Mapa turystyczna.

Atrakcje turystyczne Lubelskie W średniowieczu Szczebrzeszyn leżał na pograniczu polsko ruskim, gdzie ścierały się wpływy nie tylko. Szczebrzeszyn Kościół parafialny pw.św. Mikołaja Biskupa. 10.30 w kościele pod wz. Św. Mikołaja w Szczebrzeszynie wolontariusze SK CARITAS wspólnie z parafialną scholą przygotowali akademie pt.: Wstańcie. Szczebrzeszyn: Rolnicy podziękują za plony Nowy Kurier Zamojski. Kościół Św.Mikołaja Szczebrzeszyn. Podziel się na Facebooku. Oceń ten materiał. Zamknij. Kościół Św.Mikołaja. Usługi budowlane Inwex Materiały i usługi budowlane, hurtownia. Kościół świętego Mikołaja – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Szczebrzeszyn diecezji zamojsko lubaczowskiej. Znajduje się na trasie​.


Kościół św. Mikołaja Szczebrzeszyn, msze, godziny mszy.

Brody Małe k Szczebrzeszyna Zamościa. Znalezienia Krzyża w Mokremlipiu, remont elewacji dzwonnicy Kościół Św. Mikołaja w Szczebrzeszynie, remont. Kościół św. Mikołaja z XVII wieku w Szczebrzeszynie Roztocze. Kościół!!św.!Mikołaja!jest!najstarszą!świątynią!katolicką!w!Szczebrzeszynie!​ufundowaną!w!1394!r.!przez!Dymitra! z!Goraja. Parafia rzymskokatolicka św. Mikołaja Szczebrzeszyn Kościoły i. Niedziela podziękują za tegoroczne plony. Dożynki Gminno Parafialne odbędą się w Kościele pw. św. Mikołaja w Szczebrzeszynie. Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w. Ks. Konrad Zalewski. Msze Św. w niedziele i święta 7:00 oprócz wakacji 9:00. Msze Św. w dni powszednie 7:00. Szczebrzeszyn S. Kościół św. Mikołaja Biskupa w Szczebrzeszynie. Galeria Szczebrzeszyn. Zdjęcia użykowników.


Msze święte w Szczebrzeszynie. Godziny mszy świętych w.

Obecny kościół parafialny pw. św. Mikołaja wzniesiono w latach 1610 1620, na miejscu dawnej, drewnianej świątyni. Inicjatorem budowy był ksiądz Mikołaj. Szczebrzeszyn – Zacisze Guciów. Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Szczebrzeszynie Aktualności. IV Niedziela Adwentu 20.XII.2020. Aktualności. 19 grudnia 2020. SZCZEBRZESZYN – kościół św. Mikołaja Geocaching. Msze św. od ucz pogrzebu 12.01, 12.02 o 6.30 oraz od sąsiadow z bloku: 16 lat kapłaństwa, ostatnio pracował w Szczebrzeszynie a pochodzi z Biłgoraja. Szczebrzeszyn zdjęcia, galeria zdjęć. Kościół pw. św. Mikołaja Biskupa w Szczebrzeszynie, renesansowo ​manierystyczny z 1620 roku. Budowla całkiem przyzwoita i ciekawa pod jakim względem. Szczebrzeszyn: Kradzież w kościele św. Mikołaja. Złodzieje. Kościół Św. Mikołaja w Szczebrzeszynie dokładnie zaznaczony na mapie. Znajdziesz tutaj również inne atrakcje zaznaczone na mapie. Mapa posiada wiele.


Szczebrzeszyn Atrakcje Kościół św. Mikołaja Interaktywny Portal.

Jun 20, 2018 Explore Babijs photos on Flickr. Babij has uploaded 9167 photos to Flickr. Plik:Szczebrzeszyn. Kościół p.w. św. Mikołaja. Mikołaja. Kościół św. Mikołaja – jest to najstarsza świątynia katolicka w Szczebrzeszynie. Ufundował ją w 1394 r. Dymitr z Goraja, od 1377 r. właściciel.


Fotografia turystyczna Szczebrzeszyn Bank zdjęć.

Burmistrz Szczebrzeszyna oraz Parafia św. Mikołaja w Szczebrzeszynie zapraszają na uroczystości upamiętniające 28. rocznicę śmierci mjr. Kościół św. Mikołaja Biskupa w Szczebrzeszynie, zdjęcie. Kościół św. Mikołaja, Szczebrzeszyn. Adres: Wyzwolenia 1, Szczebrzeszyn. Adres: Wyzwolenia 1, Szczebrzeszyn. Msze święte w parafii. NIEDZIELE I ŚWIĘTA. 6 L 16 TRInO PTTK. Przypominamy, że podczas liturgii w naszym kościele może uczestniczyć ograniczona 9.00 msza św. w int. dobrodziejów parafii i kościoła.

Kościół św. Mikołaja w Szczebrzeszynie LGD Nasze Roztocze.

Szczebrzeszyn kościół św. Mikołaja. Strona WWW Ogłoszenia duszpasterskie św. Mikołaja. 8:00 – Kościół Parafialny pw. św. Mikołaja w Szczebrzeszynie – Msza Święta celebrowana przez Księdza Biskupa Mariusza Leszczyńskiego. – godz. Parafia pw. Świętego Mikołaja Szczebrzeszyn. Kościół Św. Mikołaja 1610 1620 r. w Szczebrzeszynie. Galeria zdjęć miasta Szczebrzeszyn zawiera zdjęcia ulic, atrakcje turystyczne, pomniki i. Kościół św. Mikołaja Szczebrzeszyn – portal dla turystów. Kościół pw. Św. Mikołaja jest najstarszym kościołem w. Szczebrzeszynie. Jego powstanie datuje się na lata 1610 1620 r. W swoich dziejach. Galeria Kategoria: Szczebrzeszyn Zdjęcie: Kościół p.w. Św Mikołaja. Renesansowo manierystyczny kościół parafialny pw.św. Mikołaja Biskupa został zbudowany w latach 1610 1620, w miejscu starszej świątyni, z fundacji.


Szczebrzeszyn kościół św. Mikołaja Atrakcje.

GODZINY OTWARCIA Parafia Rzymskokatolicka św Mikołaja w Szczebrzeszynie Kościelna 1, 22 460 Szczebrzeszyn Numer telefonu Godziny otwarcia. Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczebrzeszynie. W 1812 z inicjatywy proboszcza parafii św. Mikołaja, Michała Siekierzyńskiego wybudowano w to miejsce murowany kościółek. Wokół niego utworzono cmentarz. Kościół św. Mikołaja Szczebrzeszyn Polskie Krajobrazy. Dwaj młodzi mężczyźni odpowiedzą za kradzież miedzianych rynien z kościoła św. Mikołaja w Szczebrzeszynie. Do kradzieży doszło nocą z.


Kto wybudowal Kościół św Mikołaja w szczebrzeszynie PROSZE.

Szczebrzeszyn to miejscowość słynąca ze chrząszcza, ale nie tylko. Znajdują się tu również liczne atrakcje, jak i piękne obiekty sakralne w tym synagoga. Szczebrzeszyn: kościół św. Mikołaja Dziedzictwo eKAI. Galeria zdjęć miasta Szczebrzeszyn, woj. lubelskie. Atrakcje turystyczne Szczebrzeszyn zdjęcia miast, galeria zdjęć. Kościół Św. Mikołaja 1610 1620 r. Zabytki Roztocza RESTAURACJA KLEMENS. Szczebrzeszyn – układ urbanistyczny, nr rej.: A 642 z 8.11.1972 zespół kościoła par. p.w. św. Mikołaja, XVII XIX: kościół, dzwonnica z kaplicą grobową, figura. Szczebrzeszyn: 28. rocznica śmierci mjr. Tadeusza Podkowy. W 1570 roku Andrzej Górka przejął drewniany kościół św. Mikołaja na zbór kalwiński. Przy zborze funkcjonowała szkoła. W roku 1583 wielki pożar miasta.


...
Free and no ads
no need to download or install

Pino - logical board game which is based on tactics and strategy. In general this is a remix of chess, checkers and corners. The game develops imagination, concentration, teaches how to solve tasks, plan their own actions and of course to think logically. It does not matter how much pieces you have, the main thing is how they are placement!

online intellectual game →