Poprzednia

ⓘ Kościół św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu. Kościół Świętego Jana Nepomucena – rzymskokatolicki kościół filialny należący do dekanatu Szczebrzeszyn diecezji zamoj ..Kościół św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu
                                     

ⓘ Kościół św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu

Kościół Świętego Jana Nepomucena – rzymskokatolicki kościół filialny należący do dekanatu Szczebrzeszyn diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Niewielka świątynia została wybudowana w latach 1741-1747 na wyspie i ufundowana przez Tomasza i Teresę Zamoyskich; konsekrowano ją w 1747 roku. Później do kościoła zostały dobudowane 2 pomieszczenia zakrystia i szkoła. Świątynia znajdowała się na terenie zabudowań pałacowych i pełniła funkcję kaplicy Zamoyskich. Do czasu zbudowania świątyni pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski budowla spełniała rolę kościoła parafialnego. W 1961 roku został wyremontowany dach. W latach 1963-1964 został wybudowany żelbetowy most prowadzący do świątyni. W 1966 roku zostały wykonane dalsze prace przy kościele.

Jest to budowla murowana wzniesiona z kamienia i cegły, posiadająca jedną nawę, reprezentująca styl barokowy. We wnętrzu znajduje się polichromia namalowana przez Łukasza Smuglewicza. W dębowym ołtarzu głównym znajduje się obraz Matki Bożej Częstochowskiej, na zasuwie - obraz św. Jana Nepomucena. kościół posiada również dwie kaplice mieszczące ołtarze: po prawej stronie Matki Bożej w ołtarzu znajduje się obraz ukoronowania Matki Bożej, którego autorstwo jest przypisywane Łukaszowi Smuglewiczowi, natomiast po lewej - Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na chórze muzycznym są umieszczone organy o 4 głosach, wykonane w 1905 roku przez firmę Biernackiego.

Użytkownicy również szukali:

browar zwierzyniec, kościół na wodzie msze, kościół na wodzie roztocze, kościół na wodzie w zwierzyńcu msze święte, kościół na wodzie w zwierzyńcu - pedia, koci, wodzie, Koci, msze, zwierzycu, Zwierzycu, zwierzyniec, koci na wodzie msze, zwierzyniec atrakcje, koci na wodzie roztocze, browar zwierzyniec, kaplica, Jana, Nepomucena, wite, pedia, atrakcje, roztocze, ojcw, browar, kaplica na wodzie ojcw msze, koci na wodzie w zwierzycu msze wite, koci na wodzie w zwierzycu - pedia, Koci w Jana Nepomucena w Zwierzycu, kościół św. jana nepomucena w zwierzyńcu,

...

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie

Kościół na wodzie w zwierzyńcu msze święte.

Zwierzyniec Polska dookoła. Kościół św. Jana Nepomucena w Zwierzynicu. Kościół na wodzie usytuowany jest na wysepce na środku jeziorka. Niegdyś na wysepce tej Maria Zamoyska. Kościół na wodzie msze. Kościół pw. św. Jana Nepomucena Otwarte Zabytki. Kościół p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny księżycową nocą zdjęcie UHD, 4K, 3840x2160. Zdjęcia do pobrania Free Photos.


Zwierzyniec atrakcje.

Zwierzyniec Kościół na Wyspie św. Jana Nepomucena 9340939901. Zwierzyniec, gmina Zwierzyniec, powiat zamojski, województwo lubelskie. zobacz. uzupełnij Data powstania: 1740 1747. Numer w rejestrze: A 260 z 08.04. Browar zwierzyniec. Hotele w pobliżu: Kościół św. Jana Nepomucena Zwierzyniec. Kościół św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu Saint John of Nepomuk church in Zwierzyniec.


Kościół na wodzie roztocze.

Zwierzyniec: Święto patrona z procesją na łódkach. Styl architektoniczny. Urząd Miejski w Zwierzyńcu Artykuł DKF Zwierzyńczyk zaprasza. Anny, Zwierzyniec – polichromia Łukasza Smuglewicza w kościele św. Jana Nepomucena, obraz w zakrystii w tymże kościele oraz feretron. Kościół na wodzie w Zwierzyńcu Przewodnik Pols. Kościół na Wyspie p.w. św. Jana Nepomucena 1741 1747 r. w Zwierzyńcu. W galerii zdjęć miasta Zwierzyniec są zdjęcia zabytków, pomników,.

Zwierzyniec kościół pw.św.Jana Nepomucena zdjęcia na.

Najbardziej charakterystycznym i rozpoznawalnym zabytkiem Zwierzyńca jest kościół św. Jana Nepomucena, wzniesiony w latach 1741 47 według projektu. Od suszy i powodzi Tygodnik Idziemy. Mieszkańcy Zwierzyńca we wtorek 21 maja będą obchodzić święto patrona kościoła św. Jana Nepomucena, połączone z procesją na wodzie. Relikwie Św. Gwalberta w Zwierzyńcu Aktualności. Kościół filialny pw. św. Jana Nepomucena murowany, położony na wyspie stawu Kościelnego sam staw ponoć został uformowany przez. Jan Nepomucen Nepomuk. Fotoblog.pl. Kościół św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu. Kościół Świętego Jana Nepomucena ndash rzymskokatolicki kościół filialny należący do​. Zwierzyniec Atrakcje Kościół św. Jana Nepomucena Perły Polski. Kościół pw. św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu to wyjątkowa atrakcja, szczególnie warta zobaczenia po zmierzchu. Pięknie oświetlona, wspaniale prezentuje. Kościół św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu Buena Vista Foto. A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O Ó P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż Ź. S. Smuglewicz, Łukasz Św. Jan Nepomucen.


Kościół na wodzie w Zwierzyńcu Turystyczne propozycje.

Kościół św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu. rzymskokatolicki kościół filialny należący do dekanatu Szczebrzeszyn diecezji zamojsko lubaczowskiej. Niewielka. Kościół św. Jana Nepomucena Kuri. Ciekawostki historyczne. Jeśli ktoś wybierze się do Zwierzyńca to na pewno zauważy, że kościół pod wezwaniem św. Jana Nepomucena znajduje się praktycznie. Zabytki Roztocza RESTAURACJA KLEMENS. Kościół Na Wyspie w Zwierzyńcu pod wezwaniem św. Jana Nepomucena to budowla barokowa. Początkowo budynek pełnił funkcję teatru, z czasem kaplicy aż.


Kościół św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu mapa, zdjecia.

Продолжительность: 2:16. Zwierzyniec kościół św. Jana Nepomucena Roztocze Polskie. Kościół p.w. św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu Kościół na wodzie, położony na wyspie stawu uformowanego przez jeńców tatarskich i tureckich, połączonej​.


Kościół na Wyspie św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu Meteor.

Kościół pw. św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu potocznie zwany na wyspie lub na wodzie jest jednym z najbardziej charakterystycznych. KOŚCIÓŁ W ZWIERZYŃCU. Ułóż Puzzle Online za darmo na. Informacje o Zwierzyniec Kościół na Wyspie św. Jana Nepomucena 9340939901 w archiwum Allegro. Data zakończenia 2020 06 02 cena.


Kościół pw św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu z lotu ptaka.

Kościół Św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu na Roztoczu nazywany Kościołem na Wodzie to niezwykle efektowna, barokowa świątynia, stojąca na wyspie. Strona główna Kościół filialny p.w. Św. Jana Nepomucena. Kościoły św. Mikołaja i św. Katarzyny w Szczebrzeszynie, czy barokowy kościół pw. św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu XVIII w. Z kolei do najcenniejszych. Kościół św. Jana Nepomucena Na wodzie Zwierzyniec. Zdjęcie. Telefon Św. Jana Nepomucena, Zamojska 30, Zwierzyniec 22 470 Rzymskokatolicki Kościół. Dziedzictwo kulturowe Roztocza Festiwal Stolica Języka Polskiego. Kościół św. Jana Nepomucena, wzniesiony w latach 1741 47 wg projektu Columbaniego, murowany z mansardowym dachem i z wyposażeniem wnętrza,​.


Plik:Kościół pw św. Jana Nepomucyna w Zwierzyńcu.jpg pedia.

Kościół pw św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu potocznie zwany na wyspie lub na wodzie jest jednym z najbardziej charakterystycznych. Kościół św. Jana Nepomucena kościółek na wodzie, ul. Browarna. Kościół filialny p.w. Św. Jana Nepomucena. Kościół św. Jana Nepomucena, wzniesiony w latach 1741 47 wg projektu Columbaniego,.

Św. Jana Nepomucena, Zamojska 30, Zwierzyniec 22 470 Targeo.

Kościół św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu. Zwierzyniec Kościół na wodzie pw. św. Jana Nepomucena. Kościół na Wyspie p.w. św. Jana Nepomucena jest prawdopodobnie najbardziej znanym zabytkiem w Zwierzyńcu i ciekawym miejscem także ze. Kościół na wodzie w Zwierzyńcu Polski Caravaning. Niebezpiecznie mało wody przy kościele na wyspie w Zwierzyńcu zwierzyniec kościół św. Jana Nepomucena kościół na wodzie kościół zwierzyniec. Miasto ogród w obiektywie Szlak Green Velo. Rodzaj: kościół Chronologia: 1741 1747 Forma ochrony: rejestr zabytków Adres: Zamojska, Zwierzyniec Lokalizacja: woj. lubelskie, pow. zamojski, gmina​.


Kościół Na Wyspie pw. św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu.

Kościół Św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu. Lubelszczyzna. 8.3 Twoja ocena: Najlepsze wyniki. 4:49 Gucio 5:30 krysia 5:31 br 5:49 JLA 5:50 balbina. Kościół Na Wodzie w Zwierzyńcu Polskie Szlaki. Znakiem rozpoznawczym miasta jest malowniczo położony kościół pw. św. Jana Nepomucena, znany jako kościół na wodzie na wyspie. Odwiedźcie też tutejszy. Kościół w Zwierzyńcu Najlepsze Atrakcje Polski Noclegi. Kościół pw. św. Jana Nepomucena zwany potocznie kościołem na wodzie lub kościołem na wyspie, uznaje się za największą atrakcję Zwierzyńca. Czytaj więcej. Kościół pw św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu LGD Nasze. To już tradycja że podczas odpustu w kościele pw św Jana Nepomucena w Zwierzyńcu organizowana jest procesja na otaczającym świątynie. W nocy recenzja Kościół na wyspie, Zwierzyniec, Polska Tripadvisor. STRONA GŁÓWNA. AKTUALNOŚCI PARAFIA MSZE ŚW. i KANCELARIA. LEGION MARYI. SPOTKANIA OGŁOSZENIA INTENCJE MSZALNE GALERIA​.


Wodna Procesja w Zwierzyńcu.

Tytuł zdjęcia: Zwierzyniec kościół św. Jana Nepomucena. Autor: Agnieszka Dąbrowska. Data dodania: 2010 02 19. Zgłoś uwagi. Zgłoś uwagi. Kościół św. Jana Nepomucena, Zwierzyniec zdjęcia. Łukasz Smuglewicz, Św. Jan Nepomucen, ok. 1747 r., kościół św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu. Pochodzący z Pomuk dziś Nepomuk ks. ZWIERZYNIEC: W sobotę odpust z procesją na wodzie Tygodnik. Usytuowanie kościoła na jednej z wysp przypominać miało męczeńską śmierć św. Jana Nepomucena, który na rozkaz króla Czech Wacława IV zginął w wodach. Zwierzyniec Polska Prowincja. Kościół położony na terenie parku pałacowego w Zwierzyńcu. Został on postawiony przez Tomasza Zamoyskiego w poł. XVIII w. jako dziękczynienie za.


...
Free and no ads
no need to download or install

Pino - logical board game which is based on tactics and strategy. In general this is a remix of chess, checkers and corners. The game develops imagination, concentration, teaches how to solve tasks, plan their own actions and of course to think logically. It does not matter how much pieces you have, the main thing is how they are placement!

online intellectual game →