Poprzednia

ⓘ Collegium Polonicum w Słubicach – wspólna placówka dydaktyczno-naukowa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we ..
Collegium Polonicum w Słubicach
                                     

ⓘ Collegium Polonicum w Słubicach

Collegium Polonicum w Słubicach – wspólna placówka dydaktyczno-naukowa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, utworzona w 1992 w Słubicach.

                                     

1. Cele i założenia

Collegium Polonicum jest formą współpracy transgranicznej w dziedzinie badań i dydaktyki. Odpowiedzialność za tę placówkę naukową, zgodnie z Umową z 2 października 2002 roku, spoczywa jednocześnie na Rzeczypospolitej Polskiej i kraju związkowym Brandenburgii.

Inne uczelnie europejskie mają możliwość uczestniczenia w realizacji programów badawczych i dydaktycznych Collegium Polonicum.

Głównym zadaniem Collegium Polonicum jest działanie na rzecz naukowej i kulturalnej współpracy między Polską a Niemcami.

Collegium Polonicum oferuje kierunki studiów pod patronatem UAM w Poznaniu oraz EUV we Frankfurcie nad Odrą, pod patronatem jednego lub obydwu uniwersytetów. W ofercie ma kierunki studiów podyplomowych oraz zajęcia dydaktyczne będące ofertą uzupełniającą EUV względnie polskich uniwersytetów. W okresie tworzenia CP planowało się w pierwszej kolejności programy dydaktyczne i badawcze w następujących dziedzinach:

 • komparatystyka systemów prawnych i konstytucyjnych Europy Zachodniej a Europy Środkowo-Wschodniej,
 • interkulturalne procesy komunikacyjne zachodzące w Europie oraz między Europą Zachodnią a Europą Środkowo-Wschodnią,
 • procesy transformacji w społeczeństwach środkowoeuropejskich,
 • ekonomiczne, prawne, kulturalne i ekologiczne aspekty rozwoju polsko-niemieckiego pogranicza w kontekście rozszerzania się Unii Europejskiej na Wschód,
 • historia stosunków polsko-niemieckich,
 • problematyka ochrony środowiska oraz kształtowania krajobrazu w zlewisku Odry.
 • język polski i kultura polska,

Collegium Polonicum przejmuje ponadto rolę centrum spotkań, które organizuje konferencje, seminaria, wystawy oraz imprezy popularnonaukowe mające również na celu poprawę i umacnianie stosunków polsko-niemieckich.

                                     

2. Studia w Collegium Polonicum

W Collegium Polonicum kształci się ok. 1000 studentów w systemie stacjonarnym, niestacjonarnym zaocznym i podyplomowym, a około 25% z nich to obcokrajowcy. W ofercie Collegium Polonicum znajdują się kierunki studiów w zakresie nauk humanistycznych, w tym również studia II stopnia prowadzone w języku angielskim. Wiele kierunków studiów w CP ma polsko-niemiecki charakter lub kładzie nacisk na problematykę polsko-niemiecką w kontekście europejskim. Absolwenci kierunków wspólnych otrzymują polski i niemiecki dyplom ukończenia studiów.

Studia I stopnia

 • Filologia polska jako obca studia stacjonarne
 • Filologia – spec. filologia germańska kierunek wspólny z Viadriną

Studia II stopnia

 • Filologia angielska, specjalność: język angielski i komunikacja międzykulturowa w Europie w języku angielskim, kierunek wspólny z Viadriną
 • Ochrona Europejskich Dóbr Kultury w języku niemieckim
 • Komunikacja międzykulturowa w języku niemieckim i angielskim, kierunek wspólny z Viadriną

Użytkownicy również szukali:

akademiki collegium polonicum słubice, collegium polonicum prawo, collegium polonicum słubice kierunki, słubice studia prawo, uam filia w kaliszu, uam gniezno studia podyplomowe, uam słubice, Polonicum, polonicum, Collegium, collegium, subice, studia, prawo, uam filia w kaliszu, uam gniezno studia podyplomowe, subice studia prawo, uam subice, kierunki, praca, filia, kaliszu, gniezno, podyplomowe, akademiki, collegium polonicum prawo, collegium polonicum praca, Subicach, Collegium Polonicum w Subicach, akademiki collegium polonicum subice, collegium polonicum subice kierunki, collegium polonicum w słubicach, oświata w słubicach. collegium polonicum w słubicach,

...

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie

Słubice studia prawo.

Collegium polonicum słubice gaz. O jeziorach ramienicowych na konferencji w Słubicach, Collegium Polonicum UAM Viadrina 27 28 czerwca 2016 r. Collegium polonicum praca. UAM Collegium Polonicum Słubice, lubuskie – k. Nadal nieczynna jest czytelnia. Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka UAM Collegium Polonicum w Słubicach Ewa Bielewicz.


Collegium polonicum prawo.

Unikatowa uczelnia – 15 lat Collegium Polonikum w Słubicach UE. Collegium Polonicum w Słubicach to wspólna placówka dydaktyczno naukowa dwóch partnerskich uniwersytetów: Uniwersytetu im. Adama. Uam filia w kaliszu. Collegium Polonicum Collegium Polonicum. W październiku wystartuje nowy kierunek nauczania na Collegium Polonicum w Słubicach. Studia, tylko w języku angielskim, będą nosić.


Uam gniezno studia podyplomowe.

Collegium Polonicum sale konferencyjne Konferencje. Collegium Polonicum w Słubicach: jedyna w Polsce polsko niemiecka uczelniana a jednostka UAM Poznań i Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie n. Uam słubice. Collegium Polonicum w Słubicach Znajkraj!. Telefon Uniwersytet im. Adam Mickiewicza, Collegium Polonicum, gen. Tadeusza Kościuszki 1, Słubice 69 100 Uniwersytet, Szkoła Wyższa.

Akademiki collegium polonicum słubice.

Oferty pracy Collegium Polonicum w Słubicach, Uniwersytet. Ochrona budynków Collegium Polonicum w Słubicach przed kradzieżą, rabunkiem lub zniszczeniem. Słubice Collegium Polonicum: dworzec autobusowy Słubice firmy. Collegium Polonicum. ul. Kościuszki 1. 69 100 Słubice. Obiekt: 1. dla osób poruszających się na wózkach: obiekt dostępny. 2. dla osób. Collegium Polonicum Miejsce. Prezentacja uczelni Uczelnia Collegium Polonicum w Słubicach Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Spis kierunków, wydziałów, specjalność, opis.


Biblioteka Collegium Polonicum częściowo otwarta Radio Gorzów.

Collegium Polonicum. 1849. Słubicki park z fontanną. 577. Panorama Słubic i Frankfurtu nad Odrą. 439. Deptak. 299. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słubicach. Uczelnia Collegium Polonicum w Słubicach Uniwersytet im. Adama. Collegium Polonicum w Słubicach CP to wspólna placówka dydaktyczno ​naukowa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu. Biblioteka Collegium Polonicum częściowo otwarta. W sprawie perspektyw funkcjonowania Collegium Polonicum w Słubicach. Szanowny Panie Marszałku! Nawiązując do zapytania poselskiego pana posła Jana. Nowe studia w Collegium Polonicum Radio Zachód. W środę, 13 listopada, w Collegium Polonicum w Słubicach odbędą się jubileuszowe X Targi Edukacji i Pracy pt. Edukacja praca kariera bez. Collegium Polonicum po pożarze. Ucierpiała tylko reprezentacyjna. Kontakt. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza Collegium Polonicum ul. Kościuszki 1. Pl 69 100 Słubice tel. 61 829 6800 fax 61 829 6855 e mail: colpol@cp.edu.


Historia Słubic Odra dla turystów.

Adama Mickiewicza w Poznaniu Collegium Polonicum w Słubicach Collegium Polonicum to nie tylko nauka i obowiązki, to także wiele okazji, aby rozwijać. Kategoria:Wykładowcy Collegium Polonicum w Słubicach. ZP 79 B 19 2. Remont odbudowa Dużej Auli w budynku Collegium Polonicum UAM w Słubicach po pożarze. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Collegium Polonicum w Słubicach Słubice zdjęcie 2 22. W Collegium Polonicum w Słubicach Lubuskie ruszyła rekrutacja na nowy kierunek studiów I stopnia dla obcokrajowców Studia o Polsce.


Collegium Polonicum Słubice Rampa Pokonujemy bariery.

Jakie kierunki pierwszego stopnia oferuje Collegium Polonicum? Filologia germańska, specjalność: germańska międzykulturowa kierunek wspólny z. Fundacja na rzecz Collegium Polonicum. Bilety online dla obiektu Collegium Polonicum UAM przy ulicy ul. Kościuszki 1 w mieście Słubice lubuskie. Oryginalne bilety online na spektakle teatralne,. Collegium Polonicum w Słubicach zainaugurowało dwudziesty rok. Collegium Polonicum miało być pierwotnie oddziałem frankfurckiej Viadriny na polskim brzegu Odry. Wyobrażano sobie, że największe polskie. Archiwum Koncerty Collegium Polonicum Uniwersytet im. Adama. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Collegium Polonicum w Słubicach, ul. Kościuszki 1, Słubice, uczelnia. Fundacja na rzecz Collegium Polonicum Słubice ul. Kościuszki 1. Posiedzenie Rady Fundacji na rzecz Collegium Polonicum. Jej na rzecz Collegium Polonicum ul. Kościuszki 1, 69 100 Słubice.


Studia o Polsce: Nowy kierunek w Collegium Polonicum w Słubicach.

Collegium Polonicum w Słubicach ny kościoła farnego w Gubinie zamiast być pouczającym pomnikiem wojny, dla mnie były jak smutny symbol polskiej. Collegium Polonicum w Słubicach wydział zamiejscowy. Powrót do góry. International Intranet BIP. Jesteś tutaj. Start Kandydaci Studia podyplomowe Collegium Polonicum w Słubicach. Menu boczne. Kandydaci. Collegium Polonicum w Słubicach Życie Uniwersyteckie. Collegium Polonicum Słubice. 5 lipca 2017 Przez Ośrodek Kultury Dziemiany Collegium Polonicum Słubice.


Fundacja na Rzecz Collegium Polonicum Działaj Lokalnie.

Collegium Polonicum jako wspólna placówka naukowa poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we. Odpowiedź na zapytanie w sprawie perspektyw funkcjonowania. Spalił się dach nad aulą Collegium Polonicum w Słubicach. Słubicka straż pożarna przyjęła zgłoszenie o pożarze na dachu Collegium. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Collegium. Znajdź tanie bilety autobusowe z dworca Słubice Collegium Polonicum. Z łatwością porównuj i rezerwuj podróże z Busbud. Wyjazd z. Przyjazd do. Data. Collegium Polonicum Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Słubicach. Archiwum Koncerty Collegium Polonicum Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, ul. Kościuszki 1 w Słubicach. Zapisz się do informatora i nie przegap.

UAM Collegium Polonicum w Słubicach sala konferencyjna Słubice.

W Collegium Polonicum w Słubicach ruszyła rekrutacja na nowy kierunek studiów I stopnia dla obcokrajowców: studia o Polsce. Kierunek ten. Collegium Polonicum UAM w Słubicach. Collegium Polonicum w Słubicach Słubice. W galerii zdjęć miasta Słubice są zdjęcia zabytków, pomników, parków, ulic i placów. Zdjęcia. Biblioteka Collegium Polonicum udostępnia kopie Gmina Słubice. Biblioteka Collegium Polonicum w Słubicach wznawia od dziś pracę w ograniczonym zakresie można wypożyczać zamówione pozycje ze. Uniwersytet im. Adam Mickiewicza, Collegium Polonicum, Słubice. Oferta jest skierowana przede wszystkim do studiujących i zatrudnionych w Collegium Polonicum, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w.


Słubice: Biblioteka Collegium Polonicum częściowo otwarta.

Przed 1945 rokiem nie wybudowano w Słubicach żadnych znaczących obiektów, Słubice dzięki Collegium Polonicum stały się jednym z najmniejszych miast. W Collegium Polonicum rusza European New School Słubice24.pl. Adama Mickiewicza w Poznaniu Collegium Polonicum w Słubicach.​ pl. Tipo de universidad: universidades. Estatus: públicas. Fundacja na rzecz Collegium Polonicum ze Słubic Lubniewice. UAM Collegium Polonicum w Słubicach – Słubice. Sale szkoleniowe i konferencyjne w całym kraju. Znajdziesz tutaj hotele, ośrodki, centrum na konferencje,. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Filia Collegium. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Collegium Polonicum w Słubicach. Konferencja podsumowująca wyniki projektu Erasmus ImpEA 9 grudnia.


Remont odbudowa Dużej Auli w budynku Collegium Polonicum.

Collegium polonicum słubice. W serwisie gaz znajdziesz najciekawsze wiadomości, zdjęcia i wideo związane z: collegium polonicum słubice. Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu opinie. We wtorek około godziny 22 wybuchł pożar w budynku Collegium Polonicum w Słubicach lubuskie. To budynek należący do Uniwersytetu im.


...
Free and no ads
no need to download or install

Pino - logical board game which is based on tactics and strategy. In general this is a remix of chess, checkers and corners. The game develops imagination, concentration, teaches how to solve tasks, plan their own actions and of course to think logically. It does not matter how much pieces you have, the main thing is how they are placement!

online intellectual game →