Poprzednia

ⓘ Wiktar Bialkowicz. Wiktar Fiodarawicz Bialkowicz – białoruski inżynier zoologii, kołchoźnik i polityk, deputowany do Rady Najwyższej Republiki Białorusi XIII ka ..                                     

ⓘ Wiktar Bialkowicz

Wiktar Fiodarawicz Bialkowicz – białoruski inżynier zoologii, kołchoźnik i polityk, deputowany do Rady Najwyższej Republiki Białorusi XIII kadencji, w latach 1996–2000 deputowany do Izby Reprezentantów Zgromadzenia Narodowego Republiki Białorusi I kadencji.

                                     

1.1. Życiorys Młodość i praca

Urodził się 24 grudnia 1955 roku w Bobrujsku, w obwodzie mohylewskim Białoruskiej SRR, ZSRR. W 1985 roku ukończył Witebski Instytut Weterynaryjny, uzyskując wykształcenie inżyniera zoologii, w 1994 roku – Białoruski Uniwersytet Państwowy, uzyskując wykształcenie politologa. W latach 1975–1985 pracował jako starszy inżynier ds. techniki bezpieczeństwa pracy, pomocnik brygadzisty ds. hodowli zwierząt, brygadzista brygady zespołowej, główny zootechnik w Sowchozie Hodowli Zarodowej im. Kozłowa w rejonie żłobińskim. W latach 1985–1988 był sekretarzem komitetu partyjnego Komunistycznej Partii Białorusi w kołchozie im. Kalinina, przewodniczącym kołchozu "Czyrwonaja Zorka” w rejonie żłobińskim. Od 1988 do co najmniej 1995 roku pełnił funkcję dyrektora sowchozu "Pirewickij” w rejonie żłobińskim.

                                     

1.2. Życiorys Działalność parlamentarna

W pierwszej turze wyborów parlamentarnych 14 maja 1995 roku został wybrany na deputowanego do Rady Najwyższej Republiki Białorusi XIII kadencji ze Żłobińskiego Wiejskiego Okręgu Wyborczego Nr 95. 9 stycznia 1996 roku został zaprzysiężony na deputowanego. Od 23 stycznia pełnił w Radzie Najwyższej funkcję członka Stałej Komisji ds. Budżetu, Podatków, Banków i Finansów. Był bezpartyjny. Poparł dokonaną przez prezydenta Alaksandra Łukaszenkę kontrowersyjną i częściowo nieuznaną międzynarodowo zmianę konstytucji. 27 listopada 1996 roku przestał uczestniczyć w pracach Rady Najwyższej i wszedł w skład utworzonej przez prezydenta Izby Reprezentantów Zgromadzenia Narodowego Republiki Białorusi I kadencji. Pełnił w niej funkcję członka Komisji Agrarnej. Zgodnie z Konstytucją Białorusi z 1994 roku jego mandat deputowanego do Rady Najwyższej zakończył się 9 stycznia 2000 roku; kolejne wybory do tego organu jednak nigdy się nie odbyły.

Użytkownicy również szukali:

Bialkowicz, Wiktar, Wiktar Bialkowicz, wiktar bialkowicz,

...

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie
Free and no ads
no need to download or install

Pino - logical board game which is based on tactics and strategy. In general this is a remix of chess, checkers and corners. The game develops imagination, concentration, teaches how to solve tasks, plan their own actions and of course to think logically. It does not matter how much pieces you have, the main thing is how they are placement!

online intellectual game →