Poprzednia

ⓘ Janusz Pelc, programista. Janusz Pelc – polski programista, twórca gier komputerowych i systemów zarządzania treścią, grafik, kompozytor i producent muzyki do g ..


                                     

ⓘ Janusz Pelc (programista)

Janusz Pelc – polski programista, twórca gier komputerowych i systemów zarządzania treścią, grafik, kompozytor i producent muzyki do gier komputerowych. Wiceprezes zarządu przedsiębiorstwa DreamLab.

                                     

1. Życiorys

Pelc zadebiutował jako programista w 1989 roku, tworząc grę komputerową Robbo na 8-bitowe komputery Atari. Opublikowana została ona przez jednego z pierwszych polskich wydawców gier komputerowych, Laboratorium Komputerowe Avalon LK Avalon, założone przez samego Janusza Pelca i Tomasza Pazdana w Rzeszowie. Gra Robbo zyskała miano kultowej w środowisku polskich graczy i uważana jest za najpopularniejszą polską produkcję na komputery Atari.

W latach 1990-1992 Pelc tworzył i współtworzył gry komputerowe wydawane przez LK Avalon na 8 bitowe komputery Atari i Commodore. Oprócz samodzielnych produkcji, był także twórcą grafiki m.in. Fred i muzyki Lasermania do gier innych programistów.

W 1992 opuścił LK Avalon i wraz z Maciejem Miąsikiem założył firmę xLand. W 1992 roku studio wydało swoją pierwszą produkcję, grę platformową Electro Body. Rok później ukazały się nowe wersje gier stworzonych wcześniej przez Janusza Pelca – Adventures of Robbo i Heartlight PC. W 1995 roku opuścił studio.

Od końca lat 90. współtworzył system zarządzania treścią portalu Onet.pl. Jest projektantem obecnej platformy systemowej portalu. Do czasu powołania go na członka zarządu DreamLab pracował na stanowisku Głównego Architekta Systemów w Onet.pl, współzarządzając jednocześnie działem IT tej spółki.

Użytkownicy również szukali:

janusz pelc (programista), ludzie związani z rzeszowem. janusz pelc (programista),

...

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie