Poprzednia

ⓘ Tacciana Wanina. Tacciana Uładzimirauna Wanina – białoruska działaczka społeczno-polityczna; członkini Białoruskiego Frontu Ludowego Odrodzenie”, wyrażająca pog ..                                     

ⓘ Tacciana Wanina

Tacciana Uładzimirauna Wanina – białoruska działaczka społeczno-polityczna; członkini Białoruskiego Frontu Ludowego "Odrodzenie”, wyrażająca poglądy opozycyjne wobec przywódcy Białorusi Alaksandra Łukaszenki; inżynier.

                                     

1. Życiorys

Urodziła się 30 stycznia 1960 roku w Postawach, w obwodzie witebskim Białoruskiej SRR, ZSRR. W 1982 roku ukończyła Wydział Samochodowo-Traktorowy Białoruskiego Państwowego Instytutu Politechnicznego. W tym samym roku podjęła pracę jako inżynier BHP w Bazie Samochodowej Nr 15 w Dzierżyńsku. W latach 1982–1993 zmieniała stanowiska od kontrolera w dziale kontroli technicznej do inżyniera konstruktora w Zakładzie Doświadczalno-Mechanicznym w Dzierżyńsku. W latach 1993–1994 była bezrobotna. W roku 1995 była agentką ds. sprzedaży w firmie "Biprojekt” w Mińsku. W latach 1995–1996 pracowała jako kierowniczka działu sprzedaży komputerów w firmie "Biełkopirsnab”. Od 1997 roku była kierowniczką działu w gazecie "Biełaruskaja Maładziożnaja”.

Tacciana Wanina była zaangażowana politycznie i społecznie. Działała w organizacjach o charakterze narodowo-demokratycznym, opozycyjnych wobec prezydenta Alaksandra Łukaszenki. Od 1997 roku do momentu rozwiązania na wniosek Ministerstwa Sprawiedliwości Białorusi pełniła funkcję przewodniczącej Białoruskiego Ruchu Kobiecego "Adradżeńnie Ajczyny”. W latach 1997–1999 wchodziła w skład Sejmu Białoruskiego Frontu Ludowego "Odrodzenie” BFL; organu zarządzającego. Za organizację akcji "Przeciwko głodowi i biedzie” została skazana na mocy prezydenckiego dekretu nr 5 na grzywnę 30 milionów rubli białoruskich wówczas równowartość ok. 1000 dolarów amerykańskich. Po tym zdarzeniu porzuciła pracę w firmie, nie chcąc narażać kolegów na represje, i skupiła się na działalności politycznej i społecznej. W czasie wyborów prezydenckich w 1999 roku pracowała w ekipie Michaiła Czyhira. Przewodniczący BFL Zianon Pazniak, który był drugim kandydatem w tych wyborach, uznał to za przejaw nielojalności i polecił odebrać jej miejsce w Sejmie BFL. Tacciana Wanina pełniła też obowiązki zastępczyni przewodniczącego komitetu organizacyjnego Białoruskiej Partii Pracy.

Użytkownicy również szukali:

Wanina, Tacciana, Tacciana Wanina, tacciana wanina, członkowie białoruskiego frontu ludowego. tacciana wanina,

...

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie
Free and no ads
no need to download or install

Pino - logical board game which is based on tactics and strategy. In general this is a remix of chess, checkers and corners. The game develops imagination, concentration, teaches how to solve tasks, plan their own actions and of course to think logically. It does not matter how much pieces you have, the main thing is how they are placement!

online intellectual game →