Poprzednia

ⓘ Ryhor Kastusiou. Ryhor Andrejewicz Kastusiou – białoruski polityk, działacz opozycyjnej Partii BNF, kandydat na urząd prezydenta Białorusi w wyborach prezydenck ..Ryhor Kastusiou
                                     

ⓘ Ryhor Kastusiou

Ryhor Andrejewicz Kastusiou – białoruski polityk, działacz opozycyjnej Partii BNF, kandydat na urząd prezydenta Białorusi w wyborach prezydenckich w 2010 roku, od 2017 przewodniczący BNF.

                                     

1. Życiorys

Urodził się 17 kwietnia 1957 roku we wsi Ciechcin w rejonie białynickim obwodu mohylewskiego Białoruskiej SRR, ZSRR. Ukończył szkołę średnią w Ciechninie. W 1974 roku zaczął pracę jako robotnik w sowchozie "Druć” w rejonie białynickim. W latach 1975–1977 służył w szeregach Armii Radzieckiej, następnie do 1982 roku studiował na Białoruskiej Akademii Rolniczej. Po studiach wrócił do wcześniejszego miejsca pracy jako kierownik warsztatu, a od 1983 roku – główny inżynier. W 1988 roku został wybrany przez kolektyw pracowniczy gospodarstwa na stanowisko przewodniczącego sowchozu "Iskra” w rejonie białynickim. W 1991 roku został przeniesiony do pracy w Szkłowie, najpierw na stanowisku głównego mechanika MPMK-283, a od 1995 – dyrektora Szkłowskiego Rejonowego Zjednoczenia Wytwórczego ŻKH. Po wyborach prezydenckich w 2001 roku został zmuszony przez władze do odejścia z pracy za udział w kampanii wyborczej kandydatów opozycji. Od roku 2002 pracował jako dyrektor białorusko-ukraińskiego przedsiębiorstwa Hidrasiła-Biełaja Ruś, do momentu jego likwidacji w 2004 roku. W tym samym roku Szkłowski Rejonowy Komitet Wykonawczy zarejestrował go jako prywatnego przedsiębiorcę. W 2005 roku pracował jako dyrektor komercyjny w jednym z prywatnych przedsiębiorstw w Mohylewie. W 2008 roku zakończył działalność przedsiębiorczą i podjął współpracę z firmą TAA "StrojArkom” z Petersburga.

                                     

1.1. Życiorys Udział w wyborach prezydenckich w 2010 roku

W 2010 roku został kandydatem Partii BNF na urząd prezydenta Białorusi. W noc z 19 na 20 grudnia 2010 podczas demonstracji protestu bezpośrednio po wyborach prezydenckich został pobity przez milicję i aresztowany jak i kilku innych kandydatów na prezydenta. 22 grudnia złożył do Centralnej Komisji Wyborczej w imieniu swoim i innych opozycyjnych kandydatów wniosek o uznanie wyborów prezydenckich za nieważne, uzasdniony licznymi uwagami obserwatorów, dotyczącymi nieprawidłowości i naruszenia ordynacji wyborczej. Wniosek został odrzucony. Według oficjalnych danych, Kastusiou uzyskał 1.97% głosów.

                                     

1.2. Życiorys Wybory prezydenckie w 2015 roku

W czasie wyborów prezydenckich w 2015 roku należał do grupy inicjatywnej Tacciany Karatkiewicz, która została poparta przez BNF.

                                     

2. Poglądy

Ryhor Kastusiou odnosi się negatywnie do homoseksualizmu. Jedno zdaniem jest to nienormalne zjawisko, a homoseksualiści nie powinni okazywać swojej orientacji seksualnej publicznie.

                                     

3. Życie prywatne

Ryhor Kastusiou latem mieszka w rodzinnym domu w Ciechcinie, w pozostałym czasie w Szkłowie lub w Mohylewie. Jest żonaty z Łarysą Kastusiową, ma dwie córki i syna.

Użytkownicy również szukali:

Kastusiou, Ryhor, Ryhor Kastusiou, ryhor kastusiou, członkowie białoruskiego frontu ludowego. ryhor kastusiou,

...

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie
Free and no ads
no need to download or install

Pino - logical board game which is based on tactics and strategy. In general this is a remix of chess, checkers and corners. The game develops imagination, concentration, teaches how to solve tasks, plan their own actions and of course to think logically. It does not matter how much pieces you have, the main thing is how they are placement!

online intellectual game →