Poprzednia

ⓘ Ulica Kartuska w Gdańsku. Ulica Kartuska – jedna z głównych i najdłuższa ulica w Gdańsku. Jej fragment należy do ciągu drogi krajowej nr 7. Przebiega przez dzie ..
Ulica Kartuska w Gdańsku
                                     

ⓘ Ulica Kartuska w Gdańsku

Ulica Kartuska – jedna z głównych i najdłuższa ulica w Gdańsku. Jej fragment należy do ciągu drogi krajowej nr 7. Przebiega przez dzielnice: Siedlce, Ujeścisko-Łostowice, Jasień oraz Kokoszki.

Nazwa pochodzi od miasta Kartuzy, do którego prowadzi ta ulica. Współcześnie jest jedną z głównych ulic wylotowych w stronę Kaszub. W początkowym biegu ulicy towarzyszy jej linia tramwajowa, zakończona pętlą Siedlce.

Ulica Kartuska zaczyna się od skrzyżowania z ulicami Pohulanka i Powstańców Warszawskich. Jest przedłużeniem Nowych Ogrodów. Początek ten jest związany z przebiegiem dawnej granicy miasta i obecnością tam jednej z niezachowanych bram miejskich. Ulica kończy się na obecnej granicy miasta.

                                     

1. Przebieg

Ulica Kartuska biegnie przez cztery dzielnice: Siedlce, Ujeścisko-Łostowice, Jasień oraz Kokoszki. Numeracja ulicy zaczyna się od strony Śródmieścia, gdzie ulica jest przedłużeniem Nowych Ogrodów. Numeracja od strony nieparzystej prawej zaczyna się od numeru 5. Dalej ulica biegnie przez Siedlce, będąc główną ulicą dzielnicy. Dalej ulica biegnie przez tereny mniej zamieszkane, przechodząc przez osiedla Pieklisko, Zabornia, Jasień, Kiełpinek, Karczemki. Budynki mieszkalne są w większości zlokalizowane tak, że Kartuska jest ulicą przelotową. W przypadku Karczemek Kartuska mija osiedle bokiem.

Wzdłuż ul. Kartuskiej, przy centrum handlowym w Kiełpinku, biegnie krótki odcinek turystycznego Szlaku Skarszewskiego.

                                     

2. Historia

Ulica została wybudowana na śladzie dawnej drogi prowadzącej z Gdańska do Kartuz. Trakt ten prowadził przez kilka wiosek, z których niektóre Siedlce, Jasień zostały wchłonięte przez Gdańsk i obecnie są dzielnicami lub osiedlami.

Ulica Kartuska rozpoczynała się bramą miejską, wybudowaną na początku XVI wieku w ramach fortyfikacji miejskich. W czasie kiedy miasto rozrastało się wzdłuż obecnej ulicy Kartuskiej, brama stała się zbędna, więc została wyburzona pod koniec XIX wieku. Jedynym reliktem, dzięki któremu można odnaleźć to miejsce, jest układ skrzyżowania Kartuska/Nowe Ogrody/Powstańców Warszawskich/Pohulanka.

W 1886 wzdłuż początkowego odcinka Kartuskiej powstała linia tramwajowa ze Śródmieścia do Emaus.

Większość zabudowy ulicy Kartuskiej spłonęła podczas zdobywania Gdańska przez Armię Czerwoną.

W 1945 w wyniku zmiany granic państwowych Gdańsk znalazł się w Polsce, co spowodowało zmianę nazwy ulicy z Karthäuser-Str. na obecną. Polskojęzyczna nazwa jest dosłownym tłumaczeniem nazwy niemieckojęzycznej.

Po wojnie bieg ulicy został nieco wyprostowany szczególnie na terenie Siedlec, stąd skrzyżowanie Kartuskiej z Kartuską. W 1973 ulica została wydłużona przekwalifikowanie drogi na ulicę, gdyż do Gdańska zostały włączone tereny leżące wcześniej poza miastem.

W 1994 na ulicy Kartuskiej wydarzyła się największa katastrofa autobusowa w Polsce.

W 2008 oddano do użytku biurowiec Ka5.

W 2020 ogłoszono przetarg na przebudowę w 2 etapach ulicy na dwujezdniową na odcinkach Otomińska - Nowatorów i Nowatorów - granica miasta razem 1.2 km. Najkorzystniejszą ofertę na realizację pierwszego odcinka złożyło konsorcjum firm Kruszywo i Bituminium 37.4 mln zł wobec 60 mln zł szacowanych i 49 mln zaplanowanych przez miasto kosztów realizacji inwestycji.

                                     

3. Zabytkowe obiekty i instytucje

Zabudowa ulicy Kartuskiej składa się głównie z wielorodzinnych domów mieszkalnych, w początkowym biegu ulicy na Siedlcach są to w większości kamienice z lat 30. XX wieku oraz bloki powstałe w latach 50. XX wieku. W dalszym biegu zabudowa staje się coraz rzadsza. Często również budynki stojące przy Kartuskiej mają adresy ulic bocznych lub równoległych biegnących w niewielkiej odległości od Kartuskiej. W środkowym biegu ulicy przy Kartuskiej stoją prawie wyłącznie punkty usługowe.

                                     

3.1. Zabytkowe obiekty i instytucje Zabytki

 • 2 drewniane domy z 1908 Kartuska 7 i Kartuska 11 nr rej.: 1055 z 16.10.1989.
 • dom z XVIII wieku Kartuska 124a nr rej.: 427 z 30.10.1971.
 • Zespół Szkół z 1902: szkoła, sala gimnastyczna i budynek gospodarczy Kartuska 128 nr rej.: A-1130 z 3.10.1995.
 • Zespół kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu z lat 1904–1906: kościół, plebania i budynek gospodarczy przy plebanii Kartuska 186, nr rej.: 888 z 30.07.1984. Kościół został wybudowany w stylu neogotyckim. Długość budynku po odbudowie wynosi 52 m, szerokość w transepcie 30 m, wysokość 17 m, powierzchnia 1160 m². Kościół jest trójnawowy.
 • Zespół młynów Emaus Kartuska 213/215 nr rej.: A-428 z 30.10.1971 / A-429 z 30.10.1971 / A-1162 z 14.02.1997 - obecne budynki są z XIX i początków XX wieku, jednakże tradycja wyrobu chleba w tym miejscu jest znacznie starsza. Pierwszy młyn powstał w XV wieku, sam kompleks młynów przed wojną składał się jeszcze z piekarni i gospody.


                                     

3.2. Zabytkowe obiekty i instytucje Instytucje

 • Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Gdańsku ul. Kartuska 4/6
 • Biuro Inwerstycji Euro Gdańsk 2012 ul. Kartuska 5 – Biurowiec Ka5
 • Zaoczna Policealna Szkoła "COSINUS" ul. Kartuska 32/34
 • Urząd Pocztowy Gdańsk 18 ul. Kartuska 96
 • Szkoła Podstawowa nr 14 im. ks. Grzegorza Piramowicza ul. Kartuska 126A
 • VIII Liceum Ogólnokształcące ul. Kartuska 128
 • II Podstawowo-Gimnazjalny Zespół Szkół Społecznych STO w Gdańsku ul. Kartuska 245
 • Komisariat Policji VIII Gdańsk ul. Kartuska 245B
                                     

4. Komunikacja

Tramwaje

Równolegle do początkowego odcinka ulicy Kartuskiej biegnie linia tramwajowa. Ma ona wydzielone torowisko, biegnące po południowej stronie jezdni. Po linii poruszają się tramwaje linii numer 10 i 12.

Autobusy

Ulicą Kartuską przejeżdża część autobusów międzymiastowych. Na ulicy znajduje się 5 przystanków autobusowych: Gdańsk Kartuska/Jasień, Gdańsk Kartuska/Karczemki, Gdańsk Kartuska/Kiełpinek, Gdańsk Kartuska/Kokoszki, Gdańsk Kartuska/Siedlce.

Ulicą poruszają się również autobusy miejskie linii: 157, 164, 167, 168, 174, 175, 195, 267. Przy ulicy znajduje się jedna pętla autobusowa Jasień Pólnicy. Najdłuższy odcinek ulicą Kartuską pokonuje linia 167, która dociera aż do Kokoszek.

Użytkownicy również szukali:

gdańsk kartuska 491, gdańsk kartuska decathlon, gdańsk kartuska restauracja, gdańsk ul kartuska 4/6, kartuska 5 gdańsk, kartuska miasto, ul. kartuska gdańsk dzielnica, ul. kartuska gdańsk kod pocztowy, kartuska, Kartuska, gdask, Gdasku, restauracja, decathlon, pocztowy, dzielnica, Ulica, kartuska gdask, kartuska miasto, gdask kartuska, gdask ul kartuska, gdask kartuska restauracja, gdask kartuska decathlon, miasto, ul kartuska gdask kod pocztowy, ul kartuska gdask dzielnica, Ulica Kartuska w Gdasku, kartuska 5 gdask, gdask kartuska 491, gdask ul kartuska 46, ul. kartuska gdask kod pocztowy, ul. kartuska gdask dzielnica, ulica kartuska w gdańsku, oświata w siedlcach. ulica kartuska w gdańsku,

...

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie

Kartuska miasto.

Inwestycje przy Kartuskiej w Gdańsku Urbanity. Znajdź ulicę i miejscowość: Wpisz kod ulicy. Kod pocztowy Gdańsk Kartuska. Kod, Miejscowość, Dzielnica, Ulica, Numery, Gmina, Powiat, Województwo. Gdańsk kartuska decathlon. SIEDLCE – Encyklopedia Gdańska Gedanopedia. Postępowanie: 3 BZP U.500.1.2020 TK Rozbudowa ul. Kartuskiej na odcinku od ul. Otomińskiej do Tomasz Krysiak Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.


Ul. kartuska gdańsk dzielnica.

Ulica Kartuska w Gdańsku. Dobre i tanie noclegi w hostelach w Gdańsku. Hostel przy ulicy Kartuskiej, 15min od Starówki, miła obsługa, wysoki standard, internet, bilard, katering. Kartuska 5 gdańsk. Ceny domów Gdańsk ulica Kartuska Wartość domu przy ul. Mieszkania na sprzedaż Gdańsk, ul. Kartuska ogłoszenia sprzedam mieszkanie w województwie pomorskim, w Gdańsku, przy ul. Kartuska. Wyszukiwarka. Gdańsk kartuska 491. Kartuska Gdańsk, Ulica, od 80 103 do 80 298 Targeo. Jaka to dzielnica? W jakiej dzielnicy znajduje się ulica UL. KARTUSKA, GDAŃSK?.


Gdańsk kartuska restauracja.

Kartuska 26 Gdańsk, Śródmieście, ul. Kartuska Ryne. Gdańsk, Kartuska ul., od 80 103 do 80 298 Ulica Kartuska Gdańsk z listą punktów użyteczności publicznej POI oraz ulic w pobliżu. UL. KARTUSKA, GDAŃSK? Kliknij i sprawdź! Jaka to dzielnica. W związku z planowaną przebudową ul. Kartuskiej wraz z budową oświetlenia w tym rejonie, Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku proponuje zamiast wykonania. Pedia:Propozycje do Dobrych Artykułów Ulica Kartuska w. Ile ma kilometrów i gdzie się kończy? Zapraszamy na wycieczkę wzdłuż najdłuższej ulicy w Gdańsku i w całym Trójmieście. Początek Kartuskiej:.

Kody pocztowe ulic GDAŃSK KARTUSKA wyszukiwarka kodów.

Kartuskiej do wysokości ul. Fundamentowej. Ulica Fabryczna na odcinku od Fundamentowej do Nowatorów będzie dwukierunkowa. Zalecany. Podpisanie umowy na rozbudowę ulicy Kartuskiej Konferencje. Kartuska Jasień Wybierz warsztat na ulicy Kartuska w Gdańsku Wybierz Gdańsk żeby zregenerować turbosprężarki i turbiny. Kody pocztowe Gdańsk, ul. Kartuska kody.pl. Ulica Kartuska w Gdańsku. Szukasz konkretnej ulicy w Gdańsku? Sprawdź nasz spis ulic dla miasta Gdańsk, w prosty sposób zlokalizujesz każdą ulicę na. Gdańsk. Rusza remont ulicy Kartuskiej WP Wiadomości. Mieszkania Gdańsk ul. Kartuska na sprzedaż. 228 ogłoszeń. Mieszkania z rynku pierwotnego oraz wtórnego. Tylko aktualne oferty sprzedaży mieszkań w.


SALON HYUNDAI GDAŃSK KARTUSKA MARGO.

Dyskusja: jedna z najważniejszych ulic w Gdańsku. Nie prosciej ulica w Gdansku o dlugosci x. Jakim końcowym Kartuska to 7 od początku do końca. Gallery Poland Gdańsk Siedlce ul. Kartuska. W polu formularza wpisz nazwę szukanej na mapie Gdańska ulicy bez oznaczeń ul. pl. Info Ulice x. Gdańsk, Ulica Kartuska. Ulica Kartuska położona jest na. Gdańsk. Ulica Kartuska będzie szersza, ruszają prace warte ponad. Gdańsk Kartuska 467 Gdańsk, Jabłoniowa 46 Gdańsk, Potokowa 15 Gdańsk​, Kartuska 332 Gdańsk, Ulica Juliusza Słowackiego 159 Gdańsk, Piecewska. Gdańsk Ulica Kartuska stare zdjęcia, mapa. Ul. Kartuska 245 80 120 Gdańsk. Nr tel. dyżurnego: 47 741 68 22 adres e mail: 8@gd.pl. KOMENDANT KOMISARIATU POLICJI VIII W​.


Zwiedzanie Gdańska Spacer wzdłuż ul. Kartuskiej iBedeker.

Lokalizacja. Pełny widok. Kontakt. ul. Kartuska 245b, Gdańsk. Sklep wędkarski Gdańsk Kartuska. Ulica Kartuska – jedna z głównych i najdłuższa ulica w Gdańsku. Jej fragment należy do ciągu drogi krajowej nr 7. Przebiega przez dzielnice: Siedlce, Ujeścisko Łostowice, Jasień oraz Kokoszki. Nazwa pochodzi od miasta Kartuzy, do którego prowadzi ta ulica. Mieszkanie ul kartuska gdańsk Trovit. Droga śmierci – ulica Kartuska z Gdańska na Kaszuby! Droga śmierci… Błąd, nieudolność urzędników miejskich czy brak dobrej woli administracji państwowej​.


Siedlce rejon ulic Kartuskiej i Seweryna Goszczyńskiego II nr 1233.

Placówka CUK w Gdańsku przy ulicy Kartuskiej to jedna z 330 placówek CUK Ubezpieczenia na terenie naszego kraju. Podejdź, zadzwoń lub napisz do. Ulica Kartuska Gdańsk, Kartuska w Gdańsku. Paczkomat InPost GDA15N znajduje się w miejscowości Gdańsk, województwo pomorskie pod adresem ul. Kartuska 353, Przy sali okolicznościowej Jasieńska.


Ul. Kartuska Mapa Gdańsk, plan miasta, ulice w Gdańsku E turysta.

Grunwaldzka Słowackiego Chmielna Jabłoniowa Kartuska Myśliwska Wałowa Toruńska Piastowska Marynarki Polskiej Wszystkie ulice. Rozpoczyna się rozbudowa ulicy Kartuskiej w Gdańsku. ULICA, NUMER, KOD, MIASTO. ul. Kartuska, 5 33 n, 80 103 Gdańsk. ul. Kartuska, 4 88 p, 94 102 p, 106 114 p, 120 126a p, 80 104 Gdańsk. ul. Kartuska. Prezydent Miasta BIP Urząd Miejski w Gdańsku sk.pl. Kod, Miejscowość, Dzielnica, Ulica, Numery, Gmina, Powiat, Województwo. 80 ​122, Gdańsk Kartuska, 175 257 n, 192 256 p, Gdańsk, Gdańsk, pomorskie. Mieszkania Gdańsk ul. Kartuska Ogłoszenia sprzedaży i wynajmu. Kartuska 345B. Nasze biuro podróży w Gdańsku to dostęp do komplementarnych usług: ponad 100.000 codziennie aktualizowanych ofert first minute, last minute,​. Komisariat Policji VIII Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Mamy 69 mieszkań na sprzedaż rezultatów dla wyszukiwania mieszkanie ul kartuska gdańsk, w cenie od 192 304 PLN. Znajdź mieszkań na sprzedaż w gdańsk.


Kartuska 467,Gdańsk.

Osiedle zlokalizowane przy ul. Kartuskiej na Jasieniu, popularnej dobrze skomunikowanej południowej dzielnicy Gdańska. Kartuska 420 to budynek dla osób. Mieszkania na sprzedaż Gdańsk ulica Kartuska. Mapa Polski ze zdjęciami miast Gdańsk ul. Kartuska. Mapa, ulice, zdjęcia, atrakcje turystyczne.

SZKOLNE SCHRONISKO MLODZIEZOWE KARTUSKA Gdańsk.

Gdańsk Jasień,ul. Kartuska. Sprzedam mieszkanie w Gdańsku na osiedlu Gardenia. Mieszkanie położone jest w bardzo dobrze skomunikowanej części. Postępowanie: Rozbudowa ul. Kartuskiej na odcinku od ul. Do ulicy Kartuska 5 33 n i numerów przypisany jest kod 80 103. Ulica ta leży w Polsce w miejscowości Gdańsk, w gminie Gdańsk, w powiecie Gdańsk w. Droga śmierci ulica Kartuska z Gdańska na Kaszuby! Pomorzanie. Dom przy ul. Kartuska w Gdańsku kosztuje średnio około 1 206 tysięcy zł. Cena metra kwadratowego domu przy ul. Kartuska w Gdańsku to 5 080 zł. Sprawdź. Mieszkania na sprzedaż Gdańsk ul. Kartuska Ogłoszenia. Salon zlokalizowany jest przy ul. Kartuskiej 381 niedaleko Obwodnicy Trójmiasta. Otwarcie nowego salonu jest kolejnym rozdziałem naszej firmy, która od.


Ul. Kartuska 35 i 37, Gdańsk Lokalizator Mapa sklepów Żabka.

Budynek B – 65 mieszkania wraz z Budynkiem C od ul. Kartuskiej – 36 mieszkań oraz trzy lokale usługowe – realizacja II Etap – budowa zakończona, budynek. Rusza przebudowa ul. Kartuskiej w Gdańsku. Znajdź najbliższy sklep Żabka. Sprawdź, czy jest otwarty w niedzielę niehandlową i jakie usługi posiada w ofercie. Z nami zawsze znajdziesz drogę do Żabki!. Ulica Kartuska Gdańsk mapa Gdańska z ulicami Mapa Polski. Salon w Gdańsku ul. Kartuska 149 lok. 11 wejście od ul. L. Bądkowskiego 80 138 Gdańsk Tel.: 58 727 05 72. Infolinia: 58 326 40 40. E mail​. Rozbudowa ul. Kartuskiej Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. Rozbudowa ul. Kartuskiej. Ponadkilometrowy fragment ulicypo modernizacji będzie miał dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdym. Gdańsk ul. Kartuska 345B Tr. Armii Krajowej z ul. Łostowicką, przez cmentarz Łostowicki do ul. Kartuskiej, obok zbiornika retencyjnego Zabornia i dalej wzdłuż ogródków. Gdańsk ul. Kartuska 428 CUK Ubezpieczenia. Gdańsk. Rusza remont ulicy Kartuskiej. Na tę inwestycję czekali mieszkańcy Gdańska. 7 sierpnia oficjalnie przekazany został plac budowy, a po.


Ulica Kartuska 5 33 n Gdańsk. Znajdź kod pocztowy: jaki.

Ulica Kartuska to jedna z dłuższych ulic w Gdańsku. O tym, że biegnie aż do granic Miasta od strony Kartuz, którym zawdzięcza swoją nazwę,. Mieszkania na sprzedaż pomorskie Gdańsk, ul. Kartuska. Strona główna Punkty pobrań pomorskie Gdańsk Punkt Pobrań Diagnostyki – Gdańsk, ul. Kartuska 214 218. Punkt Pobrań Diagnostyki. Gdańsk, ul. Okna PCV Gdańsk Siedlce Gdańska Fabryka Okien Salon. Jaki kod pocztowy ma GDAŃSK, Kartuska. Kod, Miejscowość, Ulica, Numery. 80 ​138 GDAŃSK Kartuska, 104 121. 80 104 GDAŃSK Kartuska, 4 88.


...
Free and no ads
no need to download or install

Pino - logical board game which is based on tactics and strategy. In general this is a remix of chess, checkers and corners. The game develops imagination, concentration, teaches how to solve tasks, plan their own actions and of course to think logically. It does not matter how much pieces you have, the main thing is how they are placement!

online intellectual game →