Poprzednia

ⓘ Transition Technologies S.A. – polskie przedsiębiorstwo informatyczne z siedzibą w Warszawie, specjalizujące się w rozwiązaniach informatycznych dla przemysłu. ..


Transition Technologies
                                     

ⓘ Transition Technologies

Transition Technologies S.A. – polskie przedsiębiorstwo informatyczne z siedzibą w Warszawie, specjalizujące się w rozwiązaniach informatycznych dla przemysłu. Zostało założone w 1991 roku.

Poza warszawską siedzibą, spółka posiada oddziały w Łodzi, Białymstoku, Ostrowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Lublinie, Kielcach, Koszalinie, Olsztynie, Rzeszowie, Zielonej Górze i Krakowie. W 2007 otworzyła też biuro w Stanach Zjednoczonych.

Transition Technologies S.A. decyzją Ministra Gospodarki w dniu 10 sierpnia 2010 r. uzyskała status Centrum Badawczo-Rozwojowego.

                                     

1. Historia

Przedsiębiorstwo zostało założone w czerwcu 1991 w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i początkowo zajmowało się jedynie tłumaczeniem amerykańskiego oprogramowania przeznaczonego dla przemysłu. Wkrótce jednak rozpoczęło produkcję własnego, kierowanego głównie do branży energetycznej. W styczniu 1998 powstało biuro w Ostrowie Wielkopolskim, a w ofercie firmy pojawiły się aplikacje współpracujące z systemami sterowania procesami przemysłowymi. W grudniu 2001 przedsiębiorstwo zostało przekształcone w spółkę akcyjną. W lutym 2002 w Ostrowie powstało Centrum Teleinformatyczne.

Spółka nawiązała współpracę z amerykańskim Parametric Technology Corporation PTC, producentem m.in. systemu Pro/Engineer. W rezultacie w lipcu 2006 powstał w Łodzi oddział świadczący na zasadzie outsourcingu usługi programistyczne i wsparcia technicznego dla klientów PTC, działający pod nazwą "Poland Solution Center". Firma Transition Technologies PSC zatrudnia obecnie około 200 osób.

W listopadzie 2006 nastąpiło otwarcie kolejnego oddziału Transition Technologies, tym razem we Wrocławiu, a w maju 2007 – filii w Stanach Zjednoczonych. Następny krajowy oddział powstał rok później w Białymstoku.

                                     

2. Działalność

W zakres głównej działalności firmy wchodzą:

 • consulting usług programistycznych
 • zarządzanie ryzykiem
 • produkcja i sprzedaż oprogramowania dla przemysłu
 • handel energią elektryczną i gazem
 • optymalizacja procesów technologicznych
 • usługi inżynierskie
 • outsourcing usług programistycznych w tym rozwój i wdrożenia rozwiązań PLM Windchill
 • prognozowanie
 • szkolenia

Przedsiębiorstwo współpracuje z firmami Oracle, Sun Microsystems, IBM, Premium Technology oraz Parametric Technology Corporation.

                                     

3. Nagrody

 • "Produkt Roku 2007" – dwa wyróżnienia, przyznane przez czytelników pisma Control Engineering Polska, za: Enterprise Server System II ESSII w kategorii "integracja danych i programów" oraz Stochastical Immunological Layer Optimizer SILO w kategorii "zaawansowane przetwarzanie i regulacja".
 • W 2002 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyznała przedsiębiorstwu nagrodę w konkursie "Polski Produkt Przyszłości" za "cyfrową platformę optymalizacji wytwarzania energii elektrycznej".
 • Firma trzykrotnie została umieszczona na liście "Gazeli Biznesu" – prowadzonym przez Puls Biznesu rankingu średnich, dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw. W 2007 zajęła 1966. pozycję wśród podmiotów krajowych.

Użytkownicy również szukali:

transition technologies, przedsiębiorstwa w rzeszowie. transition technologies,

...

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie