Poprzednia

ⓘ Makarony Polskie SA – polskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Rzeszowie, działające w branży spożywczej, specjalizujące się w produkcji makaronu. Siedziba Spółki ..


Makarony Polskie
                                     

ⓘ Makarony Polskie

Makarony Polskie SA – polskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Rzeszowie, działające w branży spożywczej, specjalizujące się w produkcji makaronu. Siedziba Spółki znajduje się w Rzeszowie. Firma posiada 2 zakłady produkcyjne w Rzeszowie i Częstochowie. Od 6 czerwca 2007 notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

                                     

1. Działalność

Grupa wytwarza makarony: "Makarony Polskie" "Sorenti", "Solare", "Makaron Staropolski" oraz przetwory owocowo warzywne pod marką "Tenczyczek" i dania gotowe "Stoczek" i "Męska Rzecz". Produkty spółki są również sprzedawane pod markami sieci handlowych i hipermarketów.

                                     

2. Historia

Rzeszowska wytwórnia makaronu powstała na początku lat 90. XX w. w ramach przedsiębiorstwa państwowego PZZ Rzeszów, które w połowie lat 90. zostało skomercjalizowane i już jako spółka akcyjna trafiło do programu NFI. W 1988 właścicielem większościowego pakietu akcji została Agro-Technika SA, a wytwórnia makaronu stała się jej oddziałem. W 2002 Agro-Technika SA utworzyła Makarony Polskie sp. z o.o., która w październiku przejęła działalność wytwórni. W 2004 zmieniono formę prawną spółki na akcyjną. Tego samego roku przedsiębiorstwo przejęło płocką Elpast s.c., również produkującą makaron.

                                     

3. Akcjonariat

Według danych z ze stycznia 2014 roku największymi znanymi akcjonariuszami spółki są:

  • Elżbieta i Grzegorz Słomkowscy 12.79%,
  • Leszek Sobik 5.31%,
  • Bewa Sp. z o.o. 19.39%,
  • Agro-Technika SA 21.62% akcji i głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy,
  • pozostali akcjonariusze posiadają 33.05% udziałów.
  • Krzysztof Moska 7.84%,

Użytkownicy również szukali:

makarony polskie, przedsiębiorstwa w rzeszowie. makarony polskie,

...

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie