Poprzednia

ⓘ Bielińscy herbu Ciołek - polski ród szlachecki, którego przedstawiciele w drugiej połowie XV wieku byli właścicielami Bielan i Oran Oranne w Powiecie Radomskim. ..                                     

ⓘ Bielińscy

Bielińscy herbu Ciołek - polski ród szlachecki, którego przedstawiciele w drugiej połowie XV wieku byli właścicielami Bielan i Oran Oranne w Powiecie Radomskim.

                                     

1. Bielińscy herbu Habdank

Bielińscy herbu Habdank - polski ród szlachecki, który według Bonieckiego wziął swoje nazwisko od Biliny w Powiecie Poznańskim. Jego przedstawiciele byli znani głównie w Wielkopolsce, przy czym często pisali się jako Bilińscy.

                                     

2. Bielińscy herbu Junosza

Bielińscy herbu Junosza - polski ród szlachecki, który według Bonieckiego wziął swoje nazwisko od Bieliny w Powiecie Ciechanowskim, znany już z XV-wiecznych dokumentów, bardzo mocno rozrodzony.

Jedna z gałęzi Bielińskich herbu Junosza zgromadziła pokaźny majątek, awansując do rangi magnatów. W 1798 r. otrzymała również pruski tytuł hrabiowski od króla Fryderyka Wilhelma III.

Członkowie rodu

  • Kazimierz Ludwik Bieliński - marszałek wielki koronny
  • Stanisław Kostka Bieliński - marszałek sejmu grodzieńskiego w 1793 r.
  • Michał Bieliński - wojewoda chełmiński
  • Franciszek Onufry Bieliński - pisarz wielki koronny
  • Franciszek Bieliński - marszałek wielki koronny
                                     

3. Bielińscy herbu Rola

Bielińscy herbu Rola - polski ród szlachecki, który wziął swoje nazwisko od Bielina vel Bilina w Województwie Brzesko-Kujawskim. Jego przedstawiciele pisali się również jako Bilińscy. Dwóch z nich - a to: Hieronim i Mikołaj dopuściło do swojego herbu rodowego trzech braci Rudzkich Jana, Mateusza i Stanisława na sejmie 1592 r. za zasługi w walkach z Tatarami na Podolu.

                                     

4. Bielińscy herbu Szeliga

Bielińscy herbu Szeliga - polski ród szlachecki, który według Bonieckiego wziął swoje nazwisko od Bielin w Województwie Rawskim.

Jedna z gałęzi Bielińskich herbu Szeliga otrzymała w 1825 r. rosyjski tytuł hrabiowski od cara Aleksandra I.

                                     

5. Bielińscy herbu Trzaska

Bielińscy herbu Trzaska - polski ród szlachecki, z którego pochodziła Zofia Bielińska zamężna za Bogusławskim - babka Kaspra Trzemeskiego, biskupa sufragana gnieźnieńskiego.

                                     

6. Bielińscy herbu własnego

Bielińscy herbu własnego - polski ród szlachecki, którego właściwie znany jest tylko jeden jedyny przedstawiciel - Gabriel Hawryło Bieliński vel Bieleński - Rusin obdarzony szlachectwem w 1557 r. Jego herb przedstawiał w polu czerwonym hełm stalowy otwarty z grzebieniem i z piórami białymi, zaś w klejnocie - takiż hełm, lecz z przepaską czerwoną.

Użytkownicy również szukali:

Bieliscy, bielińscy, rosyjscy pisarze według wieku. bielińscy,

...

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie
Free and no ads
no need to download or install

Pino - logical board game which is based on tactics and strategy. In general this is a remix of chess, checkers and corners. The game develops imagination, concentration, teaches how to solve tasks, plan their own actions and of course to think logically. It does not matter how much pieces you have, the main thing is how they are placement!

online intellectual game →